w
googluj
pl

Opera Mobile Classic


ico
Opera Mobile Classic to wersja słynnej przeglądarki internetowej Opera, która przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Jeżeli wersja systemu Android zainstalowanego na Twoim smartfonie lub tablecie, to minimum 4, wówczas zalecane Ci jest zainstalowanie standardowej przeglądarki Opera, gdyż lepiej sobie ona radzi z technologią HTML5. Opisywana w tym miejscu Opera Mobile Classic jest wciąż dostępna w Google Play - specjalnie dla posiadaczy starszych urządzeń przenośnych.

Interfejs tej edycji Opery jest taki sam, jak interfejs Opery Mini. Ekran wyświetlający stronę internetową sąsiaduje z paskiem adresu i wyszukiwarki u góry, a także z przyciskami nawigacyjnymi na dole. Domyślną przeglądarką jest Google, lecz w trakcie wyszukiwania z listy wybrać możemy też serwisy takie, jak: Amazon, eBay, IMDb, Wikipedia. Możemy nimi zarządzać, tj. edytować je i usuwać; wyjątek to wyszukiwarka Google, której nie da się ani edytować, ani usunąć z listy wyboru. Paski górne, po tapnięciu w nie, rozszerzają się na całą szerokość okna aplikacji, więc nie mamy problemu z wpisywaniem dłuższych adresów czy podawaniem większej liczby fraz. Natomiast na pasku dolnym mamy stosunkowo duże przyciski, które odpowiadają za przejście do tyłu, do przodu (jeśli chodzi o surfowanie w internecie, oczywiście), odświeżenie zawartości okna przeglądarki i przegląd aktywnych w czasie sesji kart.

Czerwona ikona Opery daje nam dostęp do specjalnych okien i funkcji: zakładek, historii, strony głównej, zapisanych stron, pobranych plików, ustawień aplikacji, wyszukiwania na stronie, wysłania strony (uściślając: chodzi o udostępnienie linku do aktywnej właśnie strony), pomocy. Jak więc widać, nie mamy tu niczego ponad to, co znamy z Opery Mini. Również ekran szybkiego dostępu, tzn. zawierający ikony do najbardziej ulubionych stron, jest identyczny.

Aplikacja jest świetną propozycją, jeśli zależy Ci na prostocie. Pamiętać jednak należy, że jest to propozycja dla urządzeń, które nie mają zbyt wielkich wymagań; co za tym idzie: nie należy się spodziewać doskonałej obsługi standardu HTML5. Jednocześnie trzeba powiedzieć, że przeglądarka ta nie ma jakichś wielkich problemów z obsługą języka internetu. Przechodzenie do stron, które już kiedyś odwiedziliśmy i które są w historii, jest bardzo szybkie (sugestie pojawiają się wręcz natychmiastowo). Również i ta Opera umożliwia podłączenie się do bezpłatnej usługi Opera Link, która daje możliwość synchronizacji zakładek, elementów szybkiego wybierania oraz wyszukiwarek między wszystkimi komputerami stacjonarnymi i urządzeniami mobilnymi z zainstalowaną Operą.

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Opera Mobile ClassicOpera Mobile Classic dla Android
2014-05-02

Ilość pobrań: 1032 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Opera Mobile Classic