w
googluj
pl

Rozkład PKP 3.0.03


ico
Rozkład PKP to nazwa bardzo prostej aplikacji, dzięki której w szybki sposób poznasz rozkład jazdy pociągów PKP. Aby z niej korzystać musisz posiadać urządzenie przenośne (smartfon lub tablet) z systemem operacyjnym Android, a także musisz połączyć się z internetem, ponieważ wszystkie dane pobierane są z serwera, którym jest witryna www.rozklad-pkp.pl. Program ten nie jest wspierany przez PKP; to nieoficjalna produkcja.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty i od razu daje to, co jest nam potrzebne. Na ekranie mamy do wpisania stację początkową, stację końcowa, godzinę i minutę odjazdu bądź przyjazdu, datę. Ponadto możemy zaznaczyć typy pociągów i połączeń, jakie mają być wyszukane. Domyślnie zaznaczone są połączenia regionalne (Regio) oraz TLK/IR/RE/Pośpieszne, a do tego mamy EIC/EC/IC/Ex oraz ICE. Zaznaczyć możemy również funkcję wyszukiwania tylko połączeń bezpośrednich.

Po określeniu parametrów wyszukiwanych połączeń i wybraniu wyszukiwania, po chwili przejdziemy do ekranu rezultatów. Jest on również prosty. Kolejno zobaczymy ikony typów pociągów (np. zieloną ikonę TLK), czasy odjazdów i przyjazdów, czas podróży oraz liczbę przesiadek. W pasku górnym możemy tapnąć w ikony odpowiedzialne za przejście do listy kolejnych albo wcześniejszych odjazdów. Jest też możliwość dodania połączenia do ulubionych; w tym celu musimy dotknąć ikony serca. Następnie będziemy mogli przeglądać swoje ulubione w specjalnej zakładce, którą aktywuje się z ekranu głównego poprzez gest przesunięcia w lewo.

Wybranie z rezultatów wyszukiwania jednego z połączeń (gdy nie wybraliśmy połączeń bezpośrednich, wówczas będzie to grupa połączeń) umożliwi poznanie nieco większej dawki danych; możemy np. poznać cenę biletu. Mamy też dostęp do zakładki Utrudnienia, gdzie zapoznać się możemy z informacjami nt. problemów w połączeniu oraz uzyskać informacje o ulgach w cenach na przejazdy.

Aplikacja jest prosta i jeżeli na prostocie Ci zależy, to z pewnością Ci się spodoba. Na uwagę zasługuje możliwość poznania cen biletów, co jest wielkim plusem programu.

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji potrzebne jest nawiązanie połączenia z internetem, aby pobrać aktualne dane z serwera. Gdy jesteśmy połączeni z internetem, na dole ekranu aplikacji wyświetlane są reklamy (niekiedy reklamy są pełnoekranowe).

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Rozkład PKPRozkład PKP dla Android
2014-11-30

Ilość pobrań: 310 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Rozkład PKP