w
googluj

Mikogo 1.1


ico
Mikogo to serwis internetowy (oraz program na smartfony i tablety z system Android, opisywany na końcu tego tekstu), którego idea powstała ❝z potrzeby znalezienia rozwiązania dla bardzo życiowej kwestii: zmniejszenia czasu i kosztów związanych z podróżami biznesowymi i jednoczesnym zwiększeniem produktywności❞. Zarodek tego pomysłu powstał już w 2003 roku, gdy jego późniejsi twórcy często jeździli po Niemczech w sprawach biznesowych. Ich cierpliwość się w końcu wyczerpała, gdy 1-godzinne spotkania wymagały aż 7-godzinnego powrotu. Dlatego postanowili coś z tym zrobić.

Ich serwis-aplikacja powstała w 2007 roku, a dziś poprzez Mikogo odbywa się ponad 3 miliony spotkań dziennie, jak twierdzą jego pomysłodawcy. Jeżeli więc spotkania to normalna część Twojej pracy - narzędzia Mikogo mogą Cię zainteresować. Jednak Mikogo nie jest skierowane tylko dla firm; serwis obsługiwał początkowo tylko prywatne osoby i nic nie stoi na przeszkodzie, aby i w ten sposób go wykorzystywać.

Aby skorzystać z oficjalnej aplikacji Mikogo wydanej na Androida, najpierw trzeba założyć konto w serwisie Mikogo.com - podać imię, nazwisko, adres e-mail, hasło oraz (opcjonalnie) numer telefonu. Na początku otrzymamy dostęp do wszystkich funkcji; stan ten będzie trwał przez 14 dni, później zostaniemy przy wersji podstawowej i darmowej, chyba że wykupimy subskrypcję wedle jednego z wielu proponowanych planów. Można przy okazji pobrać "właściwy" program Mikogo - właściwy, gdyż umożliwia on rysowanie i inne funkcje przydatne dla prezentera w czasie spotkania on-line. Dostępna jest na każdym znanym systemie operacyjnym stacjonarnym i mobilnym. Jest darmowy i nie wymaga instalacji; w wypadku systemu Windows, wersja Portable (czyli taka, która nie wymaga konfigurowania i działa od razu po kliknięciu w EXE) to tylko 6 MB.

Dzięki Mikogo na Androida możemy z kolei uzyskać dostęp do trwającej już sesji Mikogo na komputerze stacjonarnym, co umożliwia podgląd ekranu komputera prezentującego w czasie rzeczywistym. Interfejs aplikacji w tej wersji jest najprostszy, jak to tylko możliwe. Podajemy identyfikator sesji, imię oraz hasło, jeśli jest potrzebne. Identyfikator znany jest otwierającemu sesję, więc musi on ją nam przesłać. Po wpisaniu danych przejdziemy do trybu horyzontalnego i powinniśmy już oglądać sesję wybranego spotkania.

Uwaga!
Główna wersja aplikacji (zawierająca wszystkie opcje) wydana została na każdy ze znanych systemów operacyjnych dostępnych na komputery stacjonarne (Windows, Mac, Linux).

Ograniczenia!
Korzystanie z aplikacji wymaga założenia konta w serwisie Mikogo, aby możliwe było przyłączenie się do danej sesji.

Wymagania!
Android 2.0.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MikogoMikogo dla Android
2018-06-23
przejdź Mikogo dla Windows

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Mikogo