w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 143
Wszystkich postów: 914715
Wszystkich tematów: 130620

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7549 dni
pl

WinToUSB 8.0.0


WinToUSB to nieskomplikowane narzędzie służące do instalacji systemu Windows na zewnętrznym dysku USB lub pendrivie. W ten sposób otrzymujemy przenośny system operacyjny, który możemy uruchomić prawie na każdym komputerze PC. Wystarczy tylko podłączyć dysk lub klucz USB i ustawić w BIOS-ie albo UEFI rozruch systemu z odpowiedniego nośnika danych.

Program pozwala na zainstalowanie systemu zgodnego z rodziną Windows NT 6.x, a więc wspierane są Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista oraz Windows Server 2008 i 2012. Proces instalacji wymaga płyty CD/DVD lub obrazu ISO z pożądaną przez nas wersją Windows. Warto dodać, że przy pomocy DVD albo ISO z systemem Windows 8/8.1 możliwe jest również stworzenie nośnika USB, z którego będzie uruchamiana mobilna przestrzeń robocza Windows To Go. Aplikacja wspiera dyski i klucze USB korzystające ze struktur danych MBR oraz GPT. Aby zainstalować Windows, nie musimy używać narzędzi WAIK (Windows Automated Installation Kit) oraz WADK (Windows Assessment and Deployment Kit).

Prosty kreator programu pozwala na wybranie źródła instalacji (CD/DVD lub obraz ISO), zdecydowanie o interesującej nas edycji Windows (np. Home Premium lub Professional), wybranie docelowego nośnika USB (musimy zgodzić się na sformatowanie dysku USB lub pendrive’a), a także ustalenie, na których jego woluminach zostaną utworzone partycje rozruchowa oraz systemowa. Po przejściu przez opcje kreatora można rozpocząć proces właściwej instalacji.

Szata graficzna narzędzia wygląda dość przestarzale, zadbano jednak o podstawowy poziom estetyki. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna, mniej doświadczeni użytkownicy raczej nie powinni mieć z nią specjalnych problemów. W razie wątpliwości co do znaczenia wybranych funkcji, można zapoznać się z samouczkiem i działem FAQ, dostępnymi online w witrynie twórców programu.

Uwaga!
Ponieważ Windows 7, Windows Vista i Windows Server 2008/2008 R2 nie posiadają wbudowanego wsparcia dla USB 3.0, tak więc systemy te należy uruchamiać z portów USB 2.0.

Windows 7 nie jest w pełni przenośnym systemem - mogą wystąpić problemy z aktywacją i sterownikami na różnych komputerach.

Program należy uruchamiać jako administrator.
Narzędzie działa również w systemach Windows Server 2008 i 2012 oraz prawdopodobnie w Windows Server 2003 (ze względu na to, że uruchomimy je w Windows XP).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (21 głosów)

Strefa Download programu
WinToUSBWinToUSB 8.0.0
Wersja stabilna
23.62 MB | 2023-06-09

Ilość pobrań: 13186 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 55

Komentarze (0)
WinToUSB