w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 241
Wszystkich postów: 904483
Wszystkich tematów: 127575

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6708 dni

FlashBoot 3.3i


FlashBoot to prosta aplikacja, która pozwoli użytkownikowi na instalację dowolnej dystrybucji systemu operacyjnego Windows lub Linux na nośniku pamięci USB. Mogą to być zarówno zwykłe pendrive'y, dyski przenośne lub nawet karty pamięci, za pośrednictwem odpowiedniego czytnika. Dodatkowo program umożliwia kopiowanie zawartości startowych dyskietek na dyski USB, a także klonowanie zawartości startowych dysków między sobą.

Instalacja pełnego systemu operacyjnego na dysku przenośnym może się przydać w wielu sytuacjach. Taka kopia może się okazać szczególnie przydatna na przykład, jeśli nasz system zainstalowany na sprzęcie, z którego korzystamy, ulegnie uszkodzeniu. Wystarczy wówczas wystartować komputer z zewnętrznego dysku i swobodnie korzystać z możliwości, jakie daje nam zainstalowany na tym nośniku system. Takie rozwiązanie pozwoli też poprzez wpięcie jednego urządzenia na całkowite spersonalizowanie pracy przy komputerze, na przykład, jeśli korzystamy z maszyny znajomego. Można by więc uznać takie rozwiązanie, za swego rodzaju wirtualizację, bowiem po zakończonej pracy i wypięciu zewnętrznego napędu, na wbudowanym dysku komputera nie pozostaną żadne nasze dane.

Działanie programu jest bardzo proste i sprowadza się do przejścia kolejnych kroków kreatora, który przeprowadza użytkownika przez proces tworzenia bootowalnego napędu USB, podpowiadając na każdym kroku, jakie ustawienia należy wybrać.

Uwaga!
Długotrwałe korzystanie z systemu operacyjnego zainstalowanego na pendrivie, znacznie skraca jego żywotność, bowiem urządzenie przystosowane jest do przechowywania danych, a nie bardzo częstych operacji zapis/odczyt, co jest nieodzownym elementem funkcjonowania systemu.

Ograniczenia!
Wersja demonstracyjna programu pozwala korzystać ze stworzonych dysków rozruchowych przez okres 30 dni od momentu utworzenia. Dodatkowo program rozpoznaje konkretne używane z nim urządzenia i pozwala na sformatowanie każdego maksymalnie szesnastokrotnie.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (8 głosów)

Strefa Download programu
FlashBootFlashBoot 3.3i
Wersja stabilna
48.3 MB | 2021-06-11

Ilość pobrań: 2490 | W tym miesiącu: 18 | W poprzednim miesiącu: 81

Komentarze (2)
FlashBoot
avatararrow
~chomik | 2014.05.27 10:11
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ale przecież program oferuje jedno i drugie, możesz przecież zgrać Linuxa na pena i sczytywać go na bieżąco z niego podczas pracy. Zresztą masz na stronie producenta tego programu o tym, jak i w opisie.
FlashBoot 2.2e
avatararrow
tomasz80 | 2014.05.26 23:25
-5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Redakcja tu błędnie napisała o tym programie FlashBoot. To nie jest program, który instaluje system windows z CD na pendrive i później można system odpalić z tego pendrive, tylko to jest program, który tworzy instalator systemu na pendrive. Prościej mówiąć program wiernie kopiuje płytę CD z Windowsem na pendrive, więc po odpaleniu pendrive zacznie się instalacja systemu a nie uruchamianie już gotowego.
FlashBoot 2.2e