w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 309
Wszystkich postów: 904238
Wszystkich tematów: 127483

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6477 dni
pl

EvolveSMS 5.1.8


ico
EvolveSMS to komunikator SMS wydany na urządzenia przenośne z zainstalowanym systemem operacyjnym Android. Aplikację wyróżnia sposób przedstawiania wiadomości. Ma przy tym estetyczny design. Przyjrzyjmy się bliżej funkcjonowaniu aplikacji.

W trakcie pierwszego uruchomienia aplikacji możliwe, że ukaże nam się okno z powiadomieniem, że w naszym urządzeniu znajduje się mnóstwo wiadomości i w rezultacie nie będziemy w stanie używać pełnego potencjału Evolve (jak przynajmniej twierdzą twórcy aplikacji). W związku z tym proponuje się nam zarchiwizowanie wiadomości, aby nie były wczytywane przy każdym uruchamianiu urządzenia i jednocześnie nie spowalniały działania programu. Powiadomienie to zostanie nam pokazane również wtedy, gdy pierwotnie anulowaliśmy archiwizację - kolejnym razem jednak w formie pełnoekranowej. Następna różnica jest taka, że tym razem powiadomienie jest bardziej jednoznaczne i wręcz nalega się na archiwizację. I ponownie: możemy, ale wcale nie musimy archiwizować wiadomości.

Przejdźmy już jednak do opisania oryginalnego sposobu prezentacji wiadomości. Interfejs aplikacji podzielono na pełnoekranowe okna odpowiadające kolejnym nadawcom/odbiorcom. Okna te ułożone są wedle czasu korespondencji: na samym początku mamy okno korespondenta z najnowszą wiadomością, po prawej znajduje się okno korespondenta starszej wiadomości itd. Aby się pomiędzy oknami poruszać, wystarczy je przesuwać w lewo lub w prawo. Wiadomości przyporządkowane do danego numeru są z kolei ułożone od najstarszych na górze do najnowszych na dole i od widoku na najnowsze wiadomości rozpoczyna się przegląd każdego z nich. Aby szybko przejść do listy korespondentów (a nie przesuwać wciąż okien na lewo i prawo), wystarczy dotknąć standardowej ikony podręcznego menu (czyli ikony trzech poziomych kresek znajdującej się w lewym górnym rogu ekranu). Z tego miejsca możemy też przeszukać wiadomości czy napisać nową do nowego adresata.

Oczywiście każde okno korespondenta umożliwia wykonanie typowych operacji. Na samym dole znajduje się miejsce na wpisanie nowego SMS-a czy MMS-a. Zaś w prawym dolnym rogu mamy ikonę, której dotknięcie otworzy opcje edycji. Ich nazwy powinny powiedzieć wszystko: Dołącz obraz, Zrób zdjęcie, Dołącz GIF, Dołącz dźwięk, Nagraj dźwięk, Dołącz wideo, Nagraj wideo, Dołącz kontakt vCard, Dołącz lokalizację oraz Schedule SMS (chodzi o planowanie SMS-ów; jak widać, nie wszystko zostało spolszczone).

Aby skorzystać z niektórych z wyżej wymienionych opcji, trzeba wykupić paczkę rozszerzeń w Google Play; jednorazowa opłata da nam dostęp do wszystkich funkcji. Płatne są: Dołącz GIF, Dołącz kontakt vCard, Dołącz lokalizację i Schedule SMS. Zakup paczki rozszerzeń da kolejne funkcje, np. synchronizację backupu z naszym kontem w Dropboxie.

Dotknięcie belki z nazwą naszego korespondenta otworzy okno pozwalające do niego zadzwonić, skopiować jego numer telefonu oraz zapisać ten kontakt. Natomiast przytrzymanie danej wiadomości da nam szansę skopiowania tekstu wiadomości, przekazania jej dalej, zablokowania, poznania szczegółów i usunięcia.

Na uwagę zasługuje mnóstwo ustawień komunikatora, jakie oddano do naszej dyspozycji. Wejdziemy do nich z listy aktywowanej sprzętowym przyciskiem Menu. Mamy wpływ na ustawienia motywu, powiadomień, MMS, zabezpieczeń i zaawansowane. Wymienione zostały tylko nazwy kolejnych zakładek, bo w wersji podstawowej jest w sumie ponad 30 rzeczy do skonfigurowania. Część z nich - jak to zwykle bywa: ta najbardziej efektowna - jest jednak płatna; aby do woli zmienić wygląd trzeba kupić pakiet motywów z Google Play.

EvolveSMS to świetny komunikator. Jest przejrzysty i prosty w obsłudze pomimo tego, że w nietypowy sposób podchodzi do prezentowania wiadomości i nadawców/odbiorców. Powtórzmy: nie mamy jednej długiej listy z wszystkimi SMS-ami i MMS-ami, ale wiadomości są posegregowane najpierw według korespondentów. Inaczej mówiąc: w Evolve wiadomości przeglądamy nie z góry zna dół, ale z lewego boku na prawy bok. Aplikacja umożliwia nam również podgląd wiadomości z pulpitu poprzez duży widget 3x3 (rozszerzalny) oraz szybkie przejście do ostatniej wiadomości i interfejsu poprzez mały widget 1x1. Możemy tworzyć czarne listy kontaktów i chronić dostęp do aplikacji hasłem. A gdy tylko wykupimy pakiety - chyba niczego nie będzie nam już brak!

Ograniczenia!
Aby rozszerzyć funkcje programu trzeba wykupić tzw. Feature Pack, kosztuje on 4,54 zł. Aby zmieniać wygląd interfejsu trzeba kupić tzw. Customization Pack, którego cena to 3,02 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
EvolveSMSEvolveSMS dla Android
2018-09-20

Ilość pobrań: 89 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EvolveSMS