w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 219
Wszystkich postów: 904228
Wszystkich tematów: 127479

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6473 dni
pl

Now SMS


ico
Now SMS to kolejna aplikacja-propozycja z dziedziny komunikatorów do zainstalowania na Twoim smartfonie lub tablecie z systemem operacyjnym Android. Możliwe, że słysząc "kolejna", rozumujesz: "kolejna... pewnie nic niezwykłego". Ale uważaj - tym razem użycie słowa "kolejna" nie oznaczało nic innego, jak stwierdzenie suchego faktu. Now SMS bardzo Ci się spodoba, jeżeli oczekujesz maksymalnej prostoty, więc nie jest to kolejny "wypasiony" program typu Go SMS Pro, a przecież takie rządzą tą sferą Google Play; przynajmniej na to wskazują statystyki popularności.

A więc jedno już ustalono: Now SMS stawia na prostotę. Prostota związana jest z tym, że nie mamy zbyt wielu opcji do skonfigurowania, zaś sama lista wiadomości jest standardowa. Najnowsze wiadomości są na górze, najstarsze na dole. Usunięcie wątku polega na geście przesunięciu go poza ekran; można to uczynić w lewo albo w prawo, a w razie pomyłki czynność można szybko cofnąć.

Bardzo fajnie prezentują się belki z wiadomościami w momencie samego uruchamiania aplikacji, gdyż pojawiają się jakby ustawiając w szeregu jedna za drugą. Ten sam efekt ujrzymy w trakcie dalszego przewijania listy. Robi to świetne wrażenie.

Sama wiadomość-belka podana jest estetycznie. Po jej lewej stronie mamy ikonę, obrazek lub zdjęcie naszego kontaktu, zależnie oczywiście od naszych osobistych ustawień danego kontaktu. W górnej części belki znajduje się nazwa kontaktu, a pod nim data ostatniej wiadomości. Po prawej stronie jest liczba oznaczająca sumę wszystkich wiadomości związanych z danym kontaktem. W dolnej części belki znajduje się natomiast początek treści wiadomości. W przeciągu całej listy dany kontakt pojawia się tylko raz.

Dopiero dotknięcie wiadomości przeniesie nas do okna z wszystkimi korespondencjami przeprowadzonymi z tym kontaktem. Prócz historii korespondencji, zobaczymy opcję szybkiego napisania wiadomości czy zatelefonowania. Po dotknięciu danej wiadomości pojawi się okno z większą liczbą funkcji; kolejno: opcjami dodania do kontaktów, zadzwonienia, oznaczenia wiadomości jako nieprzeczytanej, przesłania jej dalej, skopiowania tekstu wiadomości, poznania szczegółów wiadomości oraz usunięcia jej. Usunąć wiadomość można też przez gest przesunięcia belki z wiadomością w bok; tak samo, jak to można uczynić w widoku głównym.

Aby napisać nową wiadomość z widoku głównego, wybieramy ikonę znajdującą się w panelu nawigacyjnym. W nowym oknie, do którego będziemy automatycznie przeniesieni, podajemy imię lub numer adresata, choć możemy też go wybrać z listy kontaktów. W pasku nawigacyjnym tego okna zobaczymy też opcję dodania emotikony lub emoji. Na przekór ogólnej prostocie aplikacji, w tym momencie wybór jest gigantyczny! Ikony podzielono na 5 grup (można je określić jako grupy związane z człowiekiem, naturą czy techniką); w każdej grupie jest kilkadziesiąt ikon. Oprócz tego możemy dołączyć do wiadomości inny załącznik graficzny: w postaci zdjęcia.

Nie zapomniano o widgecie. Możemy być jednak zawiedzeni. Dostępny jest tylko jeden i to w najmniejszym możliwym rozmiarze. Problemem jest jednak to, że jego dotknięcie otworzy nam po prostu interfejs aplikacji. Czyni więc to samo, co... dotknięcie zwykłej ikony odpowiedzialnej za uruchomienie aplikacji. Czy coś ją może jednak odróżnia? Tak, choć to drobnostka: gdyby te dwa linki ustawić na pulpicie obok siebie, ikona i podpis widgetu znajdą się niżej niż ta sama ikona i podpis właściwej aplikacji.

W ustawieniach Now SMS możemy zmienić rozmiary czcionek poszczególnych części wiadomości czy wyłączyć funkcję animowania listy wiadomości. Większość opcji związana jest jednak z koniecznością zakupu wersji Premium; moglibyśmy wtedy m.in. zdecydować o motywie graficznym interfejsu. Tak czy inaczej, Now SMS to dobra propozycja dla tych, którzy nade wszystko cenią prostotę.

Ograniczenia!
Wersja Premium aplikacji kosztuje 6,29 zł; daje ona dostęp m.in. do motywów tematycznych i powiadomień z funkcją natychmiastowego odpisania. Można kupić też dodatkowy zestaw ikon - tzw. emoji - za 2,99 zł.

Wymagania!
Zależy od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale większa część aplikacji nie została spolszczona.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Now SMSNow SMS dla Android
2014-12-18

Ilość pobrań: 33 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Now SMS