w
googluj

Basecamp 2.0.6


ico
Basecamp to słynny serwis społecznościowy, aplikacja internetowa typowa dla Web 2.0 i narzędzie w jednym, w którym użytkownicy - od freelancerów przez właścicieli małych sklepów po menedżerów korporacji - mogą nadzorować swoje projekty. Do dyspozycji mają listy to-do (czyli listy rzeczy do zrobienia) i dokumenty, mogą dzielić się plikami i śledzić czas poświęcany zadaniom, jak i komunikować się ze współpracownikami; dyskutować, komentować. Serwis został założony w 2004 roku, a jego nowa edycja ujrzała światło dzienne w roku 2012. Posiada też oficjalną aplikację, wydaną na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Fakt pojawienia się aplikacji na Androida jest o tyle ciekawy, że twórcy zarzekają się, iż to ona sama wystarczy, aby korzystać z wszystkich funkcji ich macierzystego serwisu. To dobrze... ale lepiej skomentujmy ich projekt.

Na początku musimy się zarejestrować. Jeżeli mamy już swoje konto, wystarczy się zalogować - niestety, jeżeli jednak to nasz pierwszy raz w serwisie, musimy przejść do stacjonarnej przeglądarki internetowej, aby właśnie tam konto założyć. Ale warto to zrobić choćby dlatego, że otrzymamy 60-dniowy darmowy okres próbny.

Początkowy interfejs programu jest prosty, bo jest... pusty. Oczywiście musimy go wypełnić naszą aktywnością. W menu aplikacji mamy dostęp do zakładek:
• Progress - to główne okno pokazuje wszystko, co wydarzyło się w naszych projektach; np. gdy wykonamy jakieś zadanie z listy to-do, wówczas zobaczymy nasze imię, zadanie i czas jego wykonania bezpośrednio na tym ekranie; tapnięcie w dane zadanie przeniesie nas z kolei do okna, gdzie możemy dodać komentarz do zadania, jak i dodać plik,
• Calendar - w kalendarzu mamy rozpiskę naszych wydarzeń i list to-do; po zatwierdzeniu zadania otrzymamy informację, kto i kiedy je wykonał (co jest przecież nieodzowne w wypadku prac zespołowych; zawsze składają się z części); okno dotyczy następnych 6 tygodni, ale możemy też przejść do bieżącego miesiąca, jak i możemy je przewijać, aby zobaczyć nasze przeszłe i przyszłe zobowiązania,
• Me - ta zakładka zawiera natomiast dziennik wszystkich naszych osobistych aktywności: ukończenia zadań, dodania komentarzy itd.,
• Explore Basecamp! - to domyślna nazwa dla naszego pierwszego projektu; okno to ma wewnętrzne zakładki, w których możemy np. śledzić dyskusje, przeglądać listy to-do, nasze pliki, dokumenty itd.

Jeśli chodzi o tworzenie aktywności, najważniejsza jest ostatnia z wymienionych w menu opcji. Po dotknięciu ikony plusa w pasku nawigacyjnym naszego projektu ujrzymy 5 typów działań, jakie możemy podjąć:
• Post a message - wysłanie wiadomości; możemy dołączyć plik (np. zdjęcie),
• Make a to-do list - utworzenie listy zadań do zrobienia,
• Attach a file - wysłanie na serwer pliku z własnych zasobów,
• Create a text document - utworzenie nowego dokumentu,
• Add an event - dodanie wydarzenia; prócz określenia standardowych danych, jak czas rozpoczęcia i zakończenia, możemy wysłać e-mail nt. tego zdarzenia, jak i utworzyć przypomnienie.

Czas więc dodać podsumowujący komentarz do zadania wykonanego przez twórców aplikacji: Basecamp to świetna aplikacja! Poruszanie się po jej interfejsie jest proste i nie ma z jej funkcjonowaniem żadnych problemów. I rzeczywiście: ma w sobie wszystko to, co potrzebne do prowadzenia projektu. Niby to niewiele: listy to-do, dokumenty, pliki - ale daje nam nawet widget tworzący skrót do wybranego projektu, aby szybko do niego przejść. Zaś synchronizacja z chmurą jest na medal! O wszystkim więc pomyślano (no... może poza koniecznością rejestracji przez komputer stacjonarny). Największą korzyść z aplikacji odnieść mogą zespoły, bo program/serwis zapewnia przemyślane sposoby dyskutowania celów i zadań projektu. Chyba nic lepszego być już nie może - przynajmniej na obecnym poziomie technologicznym. Ale zobaczymy, co przyniesie Web 3.0!

Ograniczenia!
Aplikacja wymaga połączenia z internetem. Prócz tego konieczne jest założenie konta (lub jego posiadanie) w serwisie należącym do jej twórców.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
BasecampBasecamp dla Android
2018-09-27

Ilość pobrań: 17 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Basecamp