w
googluj

AVG WiFi Assistant 2.1.1


ico
WiFi Assistant to aplikacja znanej firmy AVG, która działa w sektorze zabezpieczeń internetowych i ochrony antywirusowej. Wydana została na mobilny system operacyjny Android, a umożliwia proste i szybkie włączanie i wyłączanie naszego połączenia z internetem poprzez sieć wi-fi. Działa następująco: automatycznie włącza wi-fi w naszym urządzeniu, gdy jesteśmy w zasięgu znanego nam hot-spota; takiego, który już używaliśmy lub takiego, który dodaliśmy ręcznie. Z drugiej strony: automatycznie wyłącza wi-fi, gdy już tego połączenia nie potrzebujemy.

Gdy uruchomimy aplikację to zobaczymy spis hot-spotów, z których już w przeszłości korzystaliśmy. Po tapnięciu w nazwę jednego z nich przejdziemy do okien z ustawieniami i lokalizacją. Możemy włączyć albo wyłączyć automatyczne łączenie się i rozłączanie z hot-spotem, połączyć się manualnie w tej właśnie chwili, a także skasować je z naszego spisu. Domyślnie włączona jest pełna automatyzacja.

Po tapnięciu w ikonę plusa, znajdującą się w panelu nawigacyjnym programu, możemy dodać połączenie spośród tych, które są dostępne w miejscu, w którym aktualnie przebywamy. Oczywiście w niektórych (zwykle prawie zawsze) będziemy musieli podać hasło, aby z daną siecią się połączyć. Informowani jesteśmy o tym poprzez ikonę kłódki. Nowa sieć dołączona zostanie do naszego głównego spisu, dostępnego z ekranu głównego.

Ekran główny zawiera też najbardziej przydatną opcję: dotyczącą po prostu tego, czy chcemy, aby nasz asystent był włączony, czy nie. Niekiedy po prostu nie ma potrzeby automatyzacji połączeń przez wi-fi, a tym samym zaoszczędzimy na poborze energii, bo zrezygnujemy z aktywacji procesu aplikacji. Natomiast po aktywacji asystenta, w pasku powiadomień Androida otrzymamy informację o toczącym się procesie; powiadomienia tego nie można wyłączyć (jest to związane ze sposobem działania systemu Android od wersji 4.3 do nowszych). Dotknięcie tego powiadomienia przeniesie nas do interfejsu aplikacji.

Aplikacja działa bardzo sprawnie, a jej użytkowanie jest banalnie proste. W zasadzie nie musimy jej nawet używać, gdyż po wstępnym skonfigurowaniu i zapoznaniu się z nią - sama będzie wykonywała to, o czym jej twórcy informują już w jej nazwie: będzie naszym asystentem połączeń z internetem poprzez sieć wi-fi. I jak na dobrego asystenta przystało: pracuje cicho i bezszelestnie, dając nam automatyzację tej jednej z ważniejszych funkcji każdego urządzenia mobilnego.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
AVG WiFi AssistantAVG WiFi Assistant dla Android
2015-01-30

Ilość pobrań: 156 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
AVG WiFi Assistant