w
googluj
pl

Moje trasy


ico
Moje trasy to aplikacja wydana przez Google na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, dzięki której będziemy mogli rejestrować naszą aktywność fizyczną. Jak nie trudno się domyślić, fundamentem programu jest czujnik sygnał GPS, zbierający dane o naszym położeniu geograficznym, który w naszym smartfonie lub tablecie musi być obowiązkowo włączony. Jeżeli spełniamy wszystkie warunki, możemy mieć proste i sprawne narzędzie do pomiarów biegu, jazdy na rowerze czy jakiejkolwiek innej aktywności.

Interfejs aplikacji jest bardzo ubogi, wręcz ascetyczny. Panel nawigacyjny zawiera wyszukiwarkę i możliwość ustawienia lokalizacji. Przede wszystkim jednak interfejs prezentuje nam nasze aktywności. Robi to skrótowo, informując o tym, kiedy dana aktywność była czy ile trwała. Po wybraniu danej aktywności otrzymamy bardziej szczegółowe dane. Przede wszystkim zobaczymy mapę z wyznaczoną na niej trasą naszej aktywności, zajmującą ponad 80% ekranu. Kolejna zakładka zawiera (domyślnie) wykresy wysokości w metrach i prędkości w km/h. Ostatnią zakładką są różne statystyki: odległości, kalorii, łącznego czasu, czasu w ruchu, prędkości średniej i maksymalnej oraz średniej prędkości ruchu.

Trasę rejestruje się bardzo łatwo, gdyż po uruchomieniu aplikacji mamy na dole dużą czerwoną ikonę; zaraz obok niej znajduje się ikona zatrzymująca aktywność. W trakcie aktywności możemy np. zrobić zdjęcie. Natomiast po zakończeniu nagrywania możemy określić nazwę (domyślnie ustawiona jest data i czas aktywności), typ (wpisujemy ją sami oraz wybieramy jedną z 8 ikon przedstawiających m.in. bieg, chód, jazdę na rowerze albo zostawiamy ikonę domyślną), a także opis.

Po naciśnięciu przycisku Menu w naszym urządzeniu będziemy mogli przejść do synchronizacji naszych aktywności z Dyskiem Google czy ujrzenia łącznych statystyk aktywności. Prócz tego, możemy zaimportować lub wyeksportować dane do Map Google, Arkuszy Google czy pamięci zewnętrznej, jak i dane usunąć. W ustawieniach możemy zmienić dość sporo naszych preferencji związanych m.in. z mapą, wykresem, statystykami czy rejestrowaniem.

Niewątpliwą zaletą Moich tras jest widget. Możemy go skonfigurować i wybrać maksymalnie 4 rodzaje danych, jakie będą wyświetlane. Ma domyślnie rozmiar 4x2, lecz można go zmienić do 4x1, 4x3 albo 4x4 - każdy rozmiar w inny sposób pokazuje nasze dane, ale każda wersja czyni to bardzo przydatnie w trakcie aktywności, tzn. napisy oraz ikony rozpoczęcia i zatrzymania są duże.

To bardzo skromna aplikacja. Ma wszystko to, co najważniejsze, ale nie wyróżnia się na tle innych programów tego typu. Czy jest więc sens jej instalowania? Jest - i to jak najbardziej! Może się bowiem zdarzyć, że główna aplikacja, którą używamy np. do pomiaru naszego biegania, będzie miała chwilowy problem z sygnałem GPS. I co w sytuacji, gdy sygnał stracimy gdzieś w połowie drogi albo w ogóle go nie uzyskamy od samego początku? Tylko wyobraź sobie: chcesz biegać, bezchmurne i piękne niebo, a tu brak sygnału! Co ciekawe, mając drugą aplikację wyspecjalizowaną do odbioru sygnału GPS, możemy sygnał złapać i w tej drugiej aplikacji zapisać nasze dane, które potem będziemy mogli przenieść (choćby manualnie) do głównego archiwizatora naszych dokonań. Pozorna wada Moich tras, czyli jej skromność, okazać się więc może jej wielkim atutem. Bo ma wszystko, co najważniejsze. I jeśli myślisz, że brak sygnału GPS w jednej aplikacji oznacza automatyczny brak sygnału w innej - mylisz się, czego dowodem jest doświadczenie autora tego tekstu. Moje trasy warto więc mieć choćby na wszelki wypadek.

Ograniczenia!
Aplikacja rejestruje aktywność dzięki sygnałowi GPS, dlatego odbiornik musi być włączony w naszym urządzeniu.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Moje trasyMoje trasy dla Android
2014-03-30

Ilość pobrań: 542 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
Moje trasy
avatararrow
~thiago | 2015.03.13 08:47
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
"Tylko wyobraź sobie: chcesz biegać, bezchmurne i piękne niebo, a tu brak sygnału! " Hehe dobre, po prostu tragedia! Nie ma sygnału, nie ma biegania :)
Moje trasy