w
googluj

Find Element 1.0


ico
Find Element jest to aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, która w rzeczywistości jest grą edukacyjną polegającą na odnajdywaniu pierwiastków w układzie okresowym. Charakteryzuje się prostotą i szybkością. Działa w trybie horyzontalnym.

Po jej uruchomieniu zobaczymy układ okresowy pierwiastków oraz 2 funkcje: jedną służącą wyłączeniu/włączeniu bardzo prostych dźwięków aplikacji (sygnalizujących dobre i złe odpowiedzi), drugą - służącą rozpoczęciu właściwej gry. Na ekranie zobaczymy też ikonę wstrzymania gry, ale oczywiście będzie ją można tapnąć dopiero wtedy, gdy rozgrywka będzie się toczyć.

Po rozpoczęciu gry podany nam zostaje symbol i nazwa pierwiastka, który mamy odszukać. Goni nas czas; jego upływ widać w postaci zmniejszającego się paska. Za poprawną odpowiedź otrzymujemy punkty. Niestety, pewną wadą gry jest to, że gdy ją wstrzymamy, wówczas układ okresowy nie zostaje "zamglony" - niemal wszystko widać i można godzinami szukać umiejscowienia pierwiastka i go niechybnie odnaleźć, co otwiera drogę do gry nie fair; oczywiście to od nas zależy, czy będziemy grać fair.

W trakcie pauzy oraz po skończonej grze można - teoretycznie - przejść do tabeli rekordów Gier Google. Aby z tej funkcji korzystać trzeba połączyć z grą swoje konto - jednak w praktyce występuje w aplikacji błąd i nie można się z Google połączyć. Niemniej łączenie się z kontem społecznościowym nie jest wcale konieczne; aplikacja zapamiętuje bowiem nasz najlepszy wynik.

Gra jest prosta i realnie pomaga w nauce położenia pierwiastków w układzie okresowym. To dobry przykład wykorzystania tzw. grywalizacji. Jeżeli chcielibyśmy się o chemii dowiedzieć więcej (i to bez względu na poziom naszej aktualnej wiedzy), wówczas możemy pobrać inną aplikację tego samego producenta: Chemika, którego wyżej opisana gra jest też częścią.

Ograniczenia!
Teoretycznie możliwe jest połączenie z grą swojego konta Google+; można dzięki temu mieć dostęp do rekordów wszystkich użytkowników. W praktyce jednak funkcja ta nie działa.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Find ElementFind Element dla Android
2018-06-30

Ilość pobrań: 71 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Find Element