w
googluj
pl

Perfect Ear 2 3.7.18


ico
Perfect Ear 2 to aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Dzięki niej można w znaczący sposób ulepszyć swój muzyczny słuch. Jeżeli uczysz się grać na instrumencie, to musisz poznać tę aplikację.

Dostępne przez nią zestawy ćwiczeń to:
• porównywanie interwałów,
• rozpoznawanie interwałów,
• rozpoznawanie skal,
• rozpoznawanie akordów,
• przewroty akordów,
• śpiewanie interwałów,
• powtarzanie rytmu,
• zapisywanie rytmu.

W każdym z tych zestawów czeka na nas od kilkunastu do nawet ponad 100 ćwiczeń; ćwiczenie składać się zaś może z 10 czy 15 zadań. Zadanie polegać może na wybraniu poprawnej odpowiedzi spośród podanych (a więc to rodzaj quizu muzycznego); zagrane dźwięki można powtórzyć. Możemy śledzić swoje rezultaty i postępy.

Ale aplikacja ma jeszcze większe zalety. Przede wszystkim umożliwia trenowanie rozpoznawania samej wysokości dźwięku. W zależności od poziomu naszych umiejętności, wybrać można zakres od 1 do 4 oktaw, więc z aplikacji mogą skorzystać nawet zupełnie początkujący muzycy; nawet małe dzieci.

Prócz tego aplikacja ma przeglądarkę skal, która pozwala błyskawicznie poznać zapis nutowy i usłyszeć ją, i to w oparciu o przez nas wybraną nutę początkową. Jeśli z kolei chcielibyśmy zająć się samą teorią, to możemy poczytać artykuły - niestety, musimy w tym wypadku znać język angielski, a poza tym być online, aby aplikacja wczytała informacje.

Aplikacja jest bardzo estetycznie wykonana, jest prosta, przejrzysta i funkcjonalna. Co najważniejsze, dźwięki są wystarczająco wyraźne, by bez problemów je rozpoznawać. W jej ustawieniach można wybrać dźwięk instrumentu; może to być keyboard albo gitara. Po zainstalowaniu płatnego rozszerzenia możliwe jest granie prawdziwych dźwięków fortepianu; w tym celu zostaniemy przekierowani do odpowiedniej strony w Google Play.

Ograniczenia!
Dostęp do artykułów teoretycznych wymaga połączenia z internetem. Aby włączyć odgrywanie prawdziwych dźwięków fortepianu, należy zakupić rozszerzenie z Google Play; Perfect Ear's Realistic Piano kosztuje 3,12 zł. Wersja darmowa ma ograniczone funkcje. Za 6,99 zł można kupić pełny zestaw ćwiczeń; edytor własnych ćwiczeń kosztuje 2,99 zł; zestaw ćwiczeń interwałowych, na skalach, akordowych, rytmicznych - każdy z nich to wydatek 3,10 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale część zawartości aplikacji (sekcja artykułów teoretycznych) jest wyłącznie w języku angielskim

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Perfect Ear 2Perfect Ear 2 dla Android
2018-10-27

Ilość pobrań: 448 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Perfect Ear 2