w
googluj

Metronome Beats 4.4.0


ico
Metronom służy do dokładnego podawania tempa utworu muzycznego. Jeśli masz urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android i chcesz mieć elektroniczny metronom, to polecamy Ci aplikację Metronome Beats.

Metronome Beats jest bardzo prosty w użyciu. Aplikacja ma tylko 2 zakładki: ustawień oraz praktyki, a przemieszczamy się między nimi np. gestem. Ekran główny jest ekranem ustawień, ale funkcje uruchamiające i konfigurujące metronom dostępne są tak naprawdę w każdej z tych zakładek; różnice między nimi są niewielkie.

Oto najważniejsze funkcje wraz z ich rozmieszczeniem w całym interfejsie:
• w pasku akcji znajduje się ikona głośnika; sterujemy tutaj włączeniem/wyłączeniem dźwięku metronomu,
• w górnej części właściwego ekranu mamy liczbę uderzeń stopy na minutę (ang. beats per minute; BPM), która wyznaczać będzie nasze tempo. Określić ją możemy na kilka sposobów suwakami (ustawiając wartość przybliżoną) lub przyciskami (precyzując wartość przez zwiększanie tempa o 1 albo zmniejszając o 1 BPM). Aplikacja pozwala wybrać tempo od 1 do 300 BPM. W trybie praktyki mamy dodatkowe przyciski (+5 oraz -5 BPM), jak i możliwość włączenia procentów aktualnej wartości, tzn. jeśli ustawione przez nas tempo to 140 BPM, to jednym tapnięciem możemy włączyć np. 50% tej wartości, a więc będzie to w rezultacie 70 BPM. Tryb praktyki zawiera dodatkowo wizualizację metronomu: sygnały świetlne, które postępują synchronicznie z sygnałami dźwiękowymi. Co jeszcze warto wiedzieć o trybie praktyki to to, że nie musimy zatrzymywać metronomu, aby zmienić wartość BPM; tak naprawdę wartość BPM możemy zmieniać co chwilę i dowolnie,
• w dolnej części ekranu ustawień mamy możliwość ustawienia: liczby uderzeń stopy na takt (od 1 do 16) oraz liczby sygnałów dźwiękowych na stopę (też od 1 do 16); ustawienia te można zmieniać, gdy metronom jest już włączony. Kolejna ciekawa funkcja aplikacji jest taka, że obok tych ustawień mamy możliwość wyznaczenia tempa przez tapnięcia; aplikacja potrafi więc sama określić tempo, i trzeba przyznać, że robi to dobrze,
• na samym dole obu zakładek aplikacji mamy natomiast 3 funkcje, które odpowiedzialne są kolejno za: 1) włączenie/wyłącznie dźwięku akcentującego nowy takt, 2) odtwarzanie/zatrzymanie metronomu, 3) ustawienie liczby taktów, po których nastąpi zatrzymanie metronomu.

Aplikacja jest prosta i dopracowana. Wyświetla nawet klasyczne włoskie oznaczenia tempa (Andante, Presto itp.). Ma też kilka innych funkcji, ale o nich dowiedzieć się musicie już sami, co z pewnością z przyjemnością uczynicie, bo to świetny metronom.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro, z dodatkowymi funkcjami i bez reklam, kosztuje 8,81 zł.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Metronome BeatsMetronome Beats dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 1323 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Metronome Beats