w
googluj
pl

Moja ciąża z eDziecko.pl 1.2.5


ico
Moja ciąża z eDziecko.pl jest to nazwa aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Jej producentem jest wydawca "Gazety Wyborczej". Program może pomóc w przejściu przez 9 miesięcy stanu błogosławionego, zwanego częściej ciążą. Znajdziemy w nim różne porady i informacje (jakie są objawy ciąży?, co dzieje się z dzieckiem i matką?), a także zdjęcia i filmy pokazujące rozwój dziecka. Opiekunem merytorycznym tej aplikacji jest ginekolog i położnik, dr n. med. Grzegorz Południewski.

Na samym wstępie aplikacja zapyta nas o imię oraz datę porodu; w przypadku nieznajomości daty będzie można ją obliczyć. Ekran główny aplikacji będzie bowiem dostosowany do wprowadzonych danych. Bezpośrednio po każdorazowym przejściu do interfejsu będziemy więc wiedzieć m.in. ile dziecko ma tygodni, ile potencjalnie mierzy wzrostu i ile waży, i za jaki czas może nastąpić jego przyjście na ten świat. Swój wzrost i wagę (przed ciążą) matka może podać po przejściu do ustawień; z kolei na ekranie startowym jest funkcja służąca aktualizowaniu pomiarów, dzięki czemu poznamy odpowiedź na pytanie, czy nasza obecna waga jest odpowiednia, czy jednak należy skonsultować się z lekarzem. Można też z poziomu ekranu startowego przejść do interfejsu aplikacji kalendarza w naszym systemie (więc np. od razu do Kalendarza Google'a czy innego). Z kolei po przejściu do ustawień opisywanej aplikacji znajdziemy np. opcję powiadomień związanych z uzupełnianiem dziennika wagi raz w tygodniu, najważniejszymi informacji nt. ciąży czy ciekawostkami.

Program jest doskonale wykonany pod względem technicznym. Ma piękny, czytelny, przejrzysty i funkcjonalny design. W tle głównych informacji podanych na ekranie głównym jest okolicznościowe zdjęcie, co znacznie ubarwia emocjonalnie tę aplikację. Część jej zasobów wymaga jednak łączenia się z internetem. Dotyczy to filmów. W ich przypadku zostajemy przekierowani do przeglądarki internetowej oraz konkretnej strony - co jednak dobrze rozwiązano to to, że film powinniśmy zacząć oglądać od razu po tym przekierowaniu.

Na koniec podkreślmy, że zarówno ta, jak i każda inna aplikacja związana z szeroko pojętą medycyną, ma charakter jedynie edukacyjny i nigdy nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z lekarzem.

Uwaga!
Serwis internetowy powiązany z aplikacją dostępny jest pod adresem edziecko.pl

Ograniczenia!
Wymagane jest połączenie z internetem, by mieć dostęp do wszystkich zasobów.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Moja ciąża z eDziecko.plMoja ciąża z eDziecko.... dla Android
2017-01-19

Ilość pobrań: 254 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Moja ciąża z eDziecko.pl