w
googluj
pl

Jak Pisać? 1.1.4


ico
Jak Pisać? to aplikacja wydana m.in. na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która umożliwia sprawdzenie pisowni różnych słów i wyrażeń. Jak twierdzi producent, jest ich w bazie danych 190 tysięcy; niestety, nie jest podane ich źródło (można się tego jedynie domyślać).

Korzystanie z głównej funkcji aplikacji polega na tapnięciu "dotknij, aby wyszukać" po jej uruchomieniu i, w nowym oknie, napisaniu słowa fonetycznie (czyli tak, jak brzmi; jak nam się wydaje) albo wypowiedzeniu go (przy użyciu funkcji rozpoznawaniu głosu). Po chwili otrzymujemy propozycje odpowiedzi, zaś po tapnięciu tego, o który nam chodziło, otrzymujemy jego definicję. Jeżeli jednak od razu podaliśmy słowo w poprawnej formie, otrzymamy jego opis bez żadnego dalszego wybierania. Dodajmy, że program pokazuje nam listę ostatnio wyszukiwanych słów; można ją jednak usunąć. Udostępnia się nam też funkcję "słówka dnia". Po uruchomieniu aplikacji dysponujemy na ekranie znaczeniem danego słowa, sposobami jego użycia, przykładem (konkretnym zdaniem) i etymologią (pochodzeniem).

Aplikacja ma ładny wygląd. Do jej działania konieczne jest jednak nawiązanie połączenia z internetem.

Ograniczenia!
Musimy być online, aby móc korzystać z bazy danych aplikacji. Funkcja rozpoznawania mowy wymaga posiadania zewnętrznej aplikacji.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Jak Pisać?Jak Pisać? dla Android
2014-10-02

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Jak Pisać?