w
googluj
pl

Matematyka - Tropiciele 1.0.4


ico
Matematyka - Tropiciele to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-7 lat. Dzięki niej dziecko może poznawać świat matematyki poprzez zabawę. Producentem aplikacji jest znane wydawnictwo edukacyjne WSiP.

Aplikacja posiada w sumie 80 ćwiczeń, które mają ułatwić dziecku opanowanie najprostszych zasad matematyki - opisywana wersja darmowa zawiera 20 ćwiczeń. Ćwiczenia podzielone są na: porządkowanie, dodawanie, odejmowanie, przekształcanie. W efekcie dziecko pozna liczby (od 0 do 10), jak i figury geometryczne (koło, kwadrat, trójkąt), a także nauczy się rozpoznawać kolory. Ćwiczenia mogą się jednak wydawać skomplikowane dla młodszych z dzieci, do których aplikacja jest skierowana, więc warto, aby dziecko rozwiązywało je przy opiekunie.

Oprawa graficzna jest kolorowa i żywa. Od razu po uruchomieniu programu przygrywa muzyka, która dobrze komponuje się z warstwą wizualną. Wykonywaniu czynności towarzyszy przyjemny kobiecy głos. Poważnym minusem aplikacji w aspekcie funkcjonalności jest jednak to, że nie jest ona w ogóle przystosowana do - nawet największych - ekranów smartfonów. Czcionka oraz ikony są stanowczo zbyt małe. Aplikację polecamy więc jedynie posiadaczom tabletów zgodnie z zasadą: czym większy ekran, tym bardziej polecamy.

Uwaga!
Aplikacja nie jest przystosowana do ekranów smartfonów.

Ograniczenia!
Wersja darmowa oferuje 20 ćwiczeń, kolejne 60 jest płatnych; kosztują one 3,68 zł.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Matematyka - TropicieleMatematyka - Tropiciele dla Android
2014-09-05

Ilość pobrań: 174 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Matematyka - Tropiciele