w
googluj
pl

Tablice Maturalne - Chemia 1.1.0


ico
Tablice Maturalne to nazwa serii aplikacji przygotowanych przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Dostępne są wersje Tablic związane z matematyką oraz fizyką, a także z chemią - i to właśnie chemicznej edycji się tu przyjrzymy.

Bez względu na edycję, ekran główny umożliwia przejście do właściwych tablic, zapoznanie się z informacjami o autorach, jak i wyjście z programu. Wersja tablic chemicznych zawiera natomiast konkretnie następujące działy:
• układ okresowy pierwiastków,
• rozpuszczalność soli i wodorotlenków w wodzie w temperaturze 25 stopni Celsjusza,
• szereg elektrochemiczny metali,
• stałe dysocjacji wybranych kwasów w roztworach wodnych,
• elektroujemność wg Paulinga na podstawie układu okresowego pierwiastków.

Podobnie jak pozostałe wersje tablic, tablice chemiczne są aplikacją wyłącznie tekstową, tzn. że nie udostępniają żadnych opcji, a także uniemożliwiają powiększenie widoku czy zaznaczenie danych. O ile w wypadku tablic matematycznych i fizycznych dysponujemy widokiem przewijanym w pionie, o tyle tablice chemiczne - np. w widoku na układ okresowy pierwiastków - udostępniają też poziome przewijanie danych. Jeśli chodzi o tablicę Mendelejewa, to nie ma możliwości tapnięcia w wybrany pierwiastek czy wykonania innej podobnej czynności, która rozszerzyłaby zaletę jej posiadania. Możemy jedynie na tablicę popatrzeć i poznać absolutnie podstawowe dane pierwiastków (bez legendy). Jeśli zależy nam na większej ilości informacji nt. chemii - a zwłaszcza nt. pierwiastków - i atrakcyjniej przedstawionych, to lepiej poszukać innej aplikacji.

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (1 głosów)

Strefa Download programu
Tablice Maturalne - ChemiaTablice Maturalne - Ch... dla Android
2014-09-19

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Tablice Maturalne - Chemia