w
googluj

Lumosity 1.1.4146


ico
Lumosity to aplikacja dostępna na urządzenia przenośne z systemem Android, która udostępnia różne naukowo zaprojektowane gry, których celem jest poprawa naszej pamięci, koncentracji czy szybkości (umysłu). Dostępna jest też jako aplikacja internetowa w witrynie Lumosity.com.

Na początku mamy w niej określić, które typy danych związane z dziedzinami aplikacji chcielibyśmy w sobie poprawić. Przykładowo, w kategorii pamięci wybrać można, że chcemy lepiej zapamiętywać imiona i nazwiska; w kategorii koncentracji za cel możemy ustawić sobie dłuższe skupianie uwagi na ważnych zadaniach oraz poprawienie produktywności i dokładności. W każdej z kolejnych dziedzin zaznaczyć możemy cokolwiek, wszystko, a nawet nic. Jest to tylko wstęp do gier, choć najważniejszy, bo mający spersonalizować czekające nas treningi umysłu w odniesieniu do naszych własnych gorszych stron. Na koniec musimy się zarejestrować; zrobimy to przy użyciu konta Facebooka bądź przez e-mail (podać musimy np. datę urodzenia). Dopowiedzmy na wszelki wypadek, że możliwe jest też po prostu zalogowanie się, jako że dostępna jest, jak wspomniano, wersja tego programu w formie internetowej.

Gry przedstawiają się świetnie, wspaniale. Są precyzyjnie opisane, więc łatwo w nie grać (a raczej trudno, bo o to w końcu chodzi; ale łatwo je na pewno zrozumieć). Program, w miarę spędzania z nim czasu i grania jego gry, będzie się dostosowywał do naszych poczynań. Zalecane jest, abyśmy grali/trenowali od 3 do 5 dni w tygodniu. Po zagraniu przynajmniej w jedną grę w każdej z kategorii, będziemy mogli zobaczyć, jakie jest nasze LPI, czyli Indeks Wydajności Lumosity. Z istotnych rzeczy, które jeszcze musimy dodać: aplikacja jest pięknie wykonana, przejrzysta i nowoczesna pod każdym względem, ale jej wersja płatna jest bardzo, bardzo droga, jak na standardy Google Play. Ale może to oznaka tego, że to narzędzie rzeczywiście jest tak skuteczne, że warto aż tyle zapłacić?... Wiemy jedno: na pewno warto przetestować wersję darmową Lumosity.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem lumosity.com

Ograniczenia!
Wymagane jest założenie konta; zrobimy to przez adres e-mail albo Facebooka. Dostęp do pełnej wersji wiąże się z wykupieniem subskrypcji; miesięczna to 36,35 zł, a roczna - 182,38 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
LumosityLumosity dla Android
2015-10-12

Ilość pobrań: 44 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Lumosity
avatararrow
~plek | 2014.10.08 11:36
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jest też polsku odpowiednik lumosity - brainmax, również z dostępem na urządzenia mobilne
Lumosity