w
googluj

Elevate 5.1


ico
Elevate jest to aplikacja dostępna na urządzenia przenośne z systemem Android, która umożliwia trenowanie mózgu. Trening jest spersonalizowany, gdyż mamy możliwość wyboru umiejętności i poziomu trudności, i o tym zaraz opowiemy nieco więcej. Najważniejsza rzecz, o jakiej trzeba jeszcze wiedzieć to ta, że program wymaga założenia konta; można to zrobić przez podanie adresu e-mail (zaś w polach formularza wpisujemy imię, nazwisko i wiek; hasło zaś ma mieć minimum 8 znaków) bądź przez dane z Facebooka.

Po pierwszym uruchomieniu Elevate mamy odpowiedzieć, które umiejętności chcielibyśmy poprawić. Do wyboru mamy: artykułowanie myśli, koncentrację podczas czytania i słuchania, pisanie albo przetwarzanie pisemnych informacji. Można zaznaczyć kilka umiejętności. W drugim kroku wybieramy stopień trudności: początkujący, standardowy (rekomendowany przez producenta) albo zaawansowany. (Później w ustawieniach można zmienić zakres zarówno umiejętności, jak i trudności). Następnie tworzymy konto i po chwili jesteśmy gotowi na podjęcie wyzwania. Polega ono na codziennym rozwiązywaniu 3 określonych zadań. Należy ukończyć je wszystkie, aby zaliczyć daną sesję. Zadania zaprojektowane w innowacyjny sposób. Teoretycznie może chodzić np. o wybieranie słów, które nie są w zdaniu zbyt potrzebne, ale wizualnie prezentuje się to wszystko futurystycznie i świeżo; nie jest to tekstowa aplikacja, choć de facto pracujemy na tekstach. Jeżeli zadanie nie zostaje poprawnie ukończone, wówczas stopień trudności zostaje nieco obniżony. W sumie aplikacja udostępnia 16 rodzajów gier, lecz to już zaleta posiadania abonamentu.

Aplikację wykonano imponująco. Wizualnie jest wręcz doskonała. Ma też jednak bardzo interesujące podejście do trenowania wymienionych umiejętności. Umożliwia śledzenie swoich postępów. Niestety, nie jest ona skierowana do wszystkich, gdyż trzeba znać język angielski w stopniu co najmniej średnim, ale na pewno warto ją wypróbować.

Ograniczenia!
Konieczne jest założenie konta; można to zrobić np. przez Facebooka. Funkcje wersji Pro otrzymuje się po opłaceniu subskrypcji; kosztuje ona 15,16 miesięcznie albo 136,64 zł rocznie.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ElevateElevate dla Android
2018-03-09

Ilość pobrań: 18 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Elevate