w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 215
Wszystkich postów: 904571
Wszystkich tematów: 127603

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6875 dni

WinPcap 4.1.3


WinPcap to bezpłatna, popularna biblioteka rozszerzająca funkcjonalność systemów operacyjnych z rodziny Microsoft Windows. Paczka instalacyjna zawiera przede wszystkim sterownik pozwalający na przechwytywanie i transmitowanie pakietów pomijając przy tym stos związany z poszczególnymi protokołami sieciowymi. Posiada również sporą liczbę przydatnych modułów, służących między innymi do filtrowania pakietów na poziomie jądra systemu czy pobierania statystyk zużycia zasobów sieciowych.

WinPcap cechuje się wysoką wydajnością, biblioteka została całkiem rozsądnie zoptymalizowana. Na jej korzyść przemawia także duża liczba codziennych użytkowników, dzięki którym funkcjonalność została dogłębnie przetestowana i dostosowana do nietypowych konfiguracji sprzętowych.

Biblioteka jest rozbudowana i przy tym niezbędna do działania rozmaitych programów analizujących ruch w sieciach internetowych, w tym: popularnych snifferów, monitorów sieciowych, generatorów ruchu, testerów bezpieczeństwa protokołów (Wireshark, Ethernal, Snoert, Cain & Abel, WinDump).

Projekt posiada świetną dokumentację, w tym opis funkcji API, przykładowe aplikacje i kody źródłowe dla programistów oraz poradniki opisujące krok po kroku używanie wybranych opcji narzędzia. Jest ponadto przenośny (kompatybilny z biblioteką libpcap), pozwalając na bezproblemowe przenoszenie funkcjonalności pomiędzy systemem Windows, a dystrybucjami Uniksowymi.

Dla firm produkujących profesjonalne, komercyjne oprogramowanie, producent przygotował wersję profesjonalną pozwalającą na dystrybucję za pomocą standardowego pliku DLL. Jest to niewątpliwie spore udogodnienie i daje większe pole manewru dla programistów.

Uwaga!
Najnowsze wersje nie posiadają wsparcia dla systemów Windows 9x i ME. Ostatnia działająca wersja dla tych systemów to 4.0 beta 2.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.6 (14 głosów)

Strefa Download programu
WinPcapWinPcap 4.1.3
Wersja stabilna
0.87 MB | 2013-09-16

Ilość pobrań: 9325 | W tym miesiącu: 33 | W poprzednim miesiącu: 61

Komentarze (2)
WinPcap
avatararrow
~winpcap virusem ? | 2014.10.01 14:48
17 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
WInPcap nie tylko jest w stanie zinfiltrować komputer, dodatkowo program jest w stanie zinicjować problemy z przekierowaniami przeglądarki, pokazywać niechciane reklamy pop-up i nawet śledzic ruchy użytkownika w sieci. Na końcu należy wspomnieć o tym że program WinPcap może powodować problemy dla użytkownika i należy go jak najszybciej usunąć z systemu komputerowa.
WinPcap 4.1.3
avatararrow
~chinese_bird | 2013.09.14 14:09
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jest wersja WinPcap 4.1.3
WinPcap 4.1.2