w
googluj

Under the Garden


Under the Garden - to gra, którą najprościej określić jako symulator, ale zawiera też elementy strategiczne, platformowe, a nawet zręcznościowe. Wcielamy się w pewnego mieszkającego na odludziu człowieka, któremu piorun spalił dom. Naszym zadaniem jest po prostu przetrwać.

Gra została tworzona przez Paula Greasleya dla portalu TIGSource, gdzie zajęła pierwsze miejsce w kategorii “A Game by it’s Cover”. W naszej bazie znajduje się już jedna gra tego pana, a jest to świetna strzelanka “Fistful of Gun”.

W “Under the Garden” naszym zadaniem jest przeżyć jak najdłużej. Pierwsze co możemy zrobić to odbudować dom z tego co zostało po pożarze. Będzie to dobre schronienie przed deszczem. Poszczególne klocki możemy przesuwać przy pomocy myszy. Na szczęście ocalał też piec, do którego wystarczy włożyć drewno aby się zapalił. Pozyskamy je ścinając okoliczne drzewa.

Ogień jest niezwykle ważny, bo służy jako miejsce, do którego możemy się w każdej chwili teleportować oraz regeneruje naszą staminę. Jej ilość zmniejsza się kiedy robimy coś poza domem lub kiedy pada na nas deszcz. Wtedy powinniśmy jak najszybciej schować się do domu. Staminę możemy też regenerować jedząc mięso. Zdobędziemy je zabijając króliki. Nie będzie to jednak proste, bo są one bardzo szybkie. Trzeba też uważać żeby jedzone przez nas mięso nie było za stare albo zepsute, bo wtedy stamina zamiast wzrosnąć spadnie.

Podczas eksploracji świata warto się uważnie rozglądać, bo możemy znaleźć części przydatne do odbudowy naszego domu.

Under the Garden wykorzystuje prosty, ale przy tym bardzo ubarwiający rozgrywkę, silnik fizyczny. Dzięki niemu możemy budować małe konstrukcje ze ściętego drewna, dzięki którym wejdziemy do wcześniej niedostępnych miejsc. Możemy je wykorzystać też jako most pływający, kiedy drogę zagrodzi nam szeroka rzeka.

Na koniec warto wspomnieć o fenomenalnej oprawie graficznej. Wykonana została w stylu pixel art, ale przy tym jej kolory są bardzo stonowane, co stwarza melancholijny i dość smutny klimat.

PEGI:

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Under the GardenUnder the Garden
Wersja stabilna
10.5 MB | 2016-02-12

Ilość pobrań: 115 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Under the Garden