w
googluj

Unending Galaxy 1.1.5


Unending Galaxy - to dwuwymiarowy, kosmiczny sandbox, w którym wcielamy się w pilota niewielkiego statku kosmicznego. Gra daje nam pełna dowolność - możemy handlować, wykonywać zadania, kraść, zabijać, a naszym jedynym celem jest zbudowanie kosmicznego imperium. Jak do tego dojdziemy, to już nasza sprawa. Grę stworzyło niezależne studio Anarkis Gaming.

Przed rozpoczęciem normalnej rozgrywki warto przejść krótki samouczek, który zapozna nas z podstawowymi mechanikami sterowania i rozgrywki. Bez tej wiedzy, na początku trudno będzie nam się odnaleźć w świecie gry.

Kiedy poznamy już podstawy, będziemy mogli skomponować naszą pierwszą grę. Twórcy dali nam całkiem spory wachlarz różnych opcji, od tych podstawowych jak np. warunek zwycięstwa, mapę czy frakcję, do której będziemy należeć, po opcje bardziej zaawansowane jak: limit jednostek na mapie, sektor startowy czy wielkość sektorów poszczególnych frakcji. Opcji mamy naprawdę mnóstwo, przez co każda rozgrywka będzie trochę inna.

Warunkiem zwycięstwa jest przejęcie odpowiedniego procenta światów. Ale to jak do tego dojdziemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Wcielając się w neutralnego kupca, możemy budować swoje imperium ciężką pracą w handlu. Do dyspozycji dostajemy jednego myśliwca i transporter. Stosunki z innymi frakcjami mamy neutralne, więc spokojnie możemy zacząć wydobywać surowce i rozpoczynać handel. Jeżeli wcielimy się w pirata, zostaniemy przyłączeni do ich gildii. Dostajemy niewielką ilość gotówki i duży statek wspierany przez dwa myśliwce.

Mapa podzielona jest na sektory, pomiędzy którymi możemy się swobodnie przemieszczać. Możemy robić to “na piechotę” po prostu lecąc przed siebie, albo wykorzystując tunele czasoprzestrzenne “skakać” do wybranych miejsc.

Jeżeli nazbieramy odpowiednią ilość kredytów będziemy mogli powiększać swoją flotę, a także kupować ulepszenia do już posiadanych statków. Dzięki temu będą one jeszcze bardziej skuteczne w walce.

Gra posiada prostą, ale bardzo przyjemną oprawę audiowizualną. Dobre wrażenie robią modele statków i grafiki przedstawiające różne ciała niebieskie, czy inne obiekty, które spotkamy podczas naszej podróży przez kosmos.

PEGI:

Wymagania!
•RAM: 1 GB
•CPU: Dual Core 2.0 GHz
•GRAFIKA: karta graficzna kompatybilna z DirectX 9.0c i pixel shaders 2.0
•HDD: 150 MB

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Unending GalaxyUnending Galaxy 1.1.5
Wersja stabilna
132.25 MB | 2016-02-17

Ilość pobrań: 147 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Unending Galaxy