w
googluj

Spore Demo


Takie bardziej rozwinięte Simsy. Są takie gry, które zapadają w pamięci graczy na wiele długich lat. Zawdzięczają to swojej unikatowości, oryginalności i pewnym stopniu innowacyjności. O jakim tytule mowa?

Oczywiście o Spore! Spore to kolejne dziecko Will Wright, człowieka odpowiedzialnego za serię SimCity, czy The Sims. Tym razem postanowił pobawić się w gatunkowy miks, tworząc symulator życia – nie, nie żartuję.

W Spore zaczynamy od podstaw, czyli od bycia mikroorganizmem. Jesteśmy w zupie organizmów i mikrokomórek, które walczą o przetrwanie. Musimy przeprowadzić naszego podopiecznego przez niecny proces ewolucji, karmiąc go, by urósł w siłę. Z czasem będziemy w stanie wyjść o własnych siłach na ląd. Tutaj startuje się prawdziwa zabawa, bowiem zaczynamy projektować humanoidalny wygląd naszego bohatera. Od tego, jak go stworzymy będą zależały jego funkcje. Praktycznie nie mamy ograniczeń, ale trzeba pamiętać, że stworzenie musi mieć szanse na przeżycie.

Dalszy etap to zbieranie stada sobie podobnych potworków. Staramy się podbić okoliczne plemiona i nagle gra, z RPG’a zmienia się w strategię. Potem jeszcze szybciej nabieramy tępa, tworząc pierwsze miasteczka i zalążek cywilizacji. Gdy już zdominujemy całą planetę, wyruszymy na podbój kosmosu. Szaleństwo, prawda?

Najzabawniejsze, że człowiek sam z radością obserwuje ewolucję swojego stworzonka i bierze w tym czynny udział. W pewnym momencie zamiast zajmować się obrona włości, będzie projektowali poszczególne budynki i pojazdy, a następnie znowu wrócimy do komórkowej zupy.

Graficznie produkcja prezentuje się prześlicznie. Postawiono na sympatyczną, nieco bajkową stylistykę. Dzięki temu, nawet wojownicze zapędy naszych podopiecznych wyglądają uroczo. Warto zwrócić uwagę na otoczenie, które zależnie od planety jest inne. Do tego dochodzą losowo generowane rasy, czy układy słoneczne. Nawet udźwiękowienie nie zawodzi, dostosowując się cały czas do sytuacji w grze.

PEGI:

Wymagania!
• RAM: 768 MB
• CPU: 2 GHz
• GRAFIKA: 128 MB
• HDD: 6 GB

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Spore DemoSpore Demo
Wersja stabilna
205.7 MB | 2016-03-24

Ilość pobrań: 187 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Spore Demo