w
googluj
pl

World of Warplanes


World of Warplanes - to darmowa strzelanka sieciowa, w której siadamy za sterami samolotów wojskowych i rywalizujemy z innymi graczami. Gra cechuje się dużym realizmem i stojącą na wysokim poziomie oprawą wizualną. Stworzyło ją studio Wargaming.net, które na swoim koncie ma także bardzo popularne wśród graczy World of Tanks oraz, znane trochę mniej, World of Warships.

Nie da się nie porównywać tego produktu do gry War Thunder, która zajmuje się dokładnie tą samą tematyką i została wydana prawie rok wcześniej. Trudno nie ulec wrażeniu, że studia robiące obie gry nie inspirują się sobą nawzajem. Jako pierwsze swoje World of Tanks wydało Wargaming.net, później na rynku pojawił się War Thunder. Kiedy twórcy tego pierwszego to zauważyli, postanowili stworzyć własną grę z samolotami w roli głównej, i tak powstało World of Warplanes. Trochę czasu później do War Thunder została dodana możliwość walki czołgami.

Mechanika latania samolotami, podobnie jak w War Thunder, jest tutaj bardzo arcadowa. Sterowanie bardzo realistyczne wymagałoby długiego treningu i zniechęciłoby wielu graczy już na samym początku.

Twórcy za to postanowili maksymalnie realistycznie oddać system uszkodzeń, który naprawdę robi wrażenie. Trafienie w silnik, może spowodować jego zapłon, a w statecznik albo skrzydło zmniejsza sterowność samolotu. Dostać może też jeden z dwóch pilotów, którzy sterują naszym samolotem. Aby zabezpieczyć się przed takimi wypadkami, możemy wziąć ze sobą gadżety, które pozwolą szybko gasić pożary albo opatrywać członków załogi. Niestety, są one bardzo drogie.

Po każdej bitwie dostajemy pieniądze, które możemy wydać na ulepszanie samolotu, kupowanie gadżetów, albo nowych maszyn. Jeżeli wynik walki będzie dla nas pomyślny, załoga samolotu zdobędzie doświadczenie, które po osiągnięciu odpowiedniej wartości da im nowy poziom. Będziemy mogli wtedy wybrać im specjalną umiejętność jak np. szybsze gaszenie pożarów.

PEGI:

Uwaga!
Wymagana jest rejestracja pod tym adresem: https://eu.wargaming.net/registration/pl/

Wymagania!
•RAM: 2 GB
•CPU: 2.2 GHz
•GRAFIKA: Nvidia GeForce 8600GT / ATI HD 2600 lub lepsza
•HDD: 9 GB

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
World of WarplanesWorld of Warplanes
Wersja stabilna
6.53 MB | 2016-02-23

Ilość pobrań: 193 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
World of Warplanes