w
googluj

Wings of Saint Nazaire Alpha


Wings of Saint Nazaire - to retro symulator kosmicznego pola walki, wzorowany na kultowym Wing Commander wydawanym m.in. na komputery Amiga, Super NES, CD 32 czy nawet Apple Macintosh. Gra tworzona jest przez grupę niezależnych deweloperów z całego świata.

Gra obecnie jest w wersji Alfa. Twórcy nie podali daty jej ukończenia. Na razie udstępnili w sieci demo, w którym możemy siąść za sterami trzech różnych statków kosmicznych i walczyć z nacierającymi falami wrogów. Wings of Saint Nazaire to symulator tworzony w wolnym czasie, w przyszłości jego twórcy chcą go udostępnić za darmo, wiec na jego pełne wydanie możemy jeszcze trochę poczekać.

Na razie dostajemy dość prostą strzelankę, która zachwyca swoją oprawą graficzną. Ta łączy w sobie pixelartowy styl, który bardzo widocznie nawiązuje do wspomnianego już Wing Commandera, ale z drugiej wykorzystuje możliwości silnika Unity i generuje całość sceny w trzech wymiarach. Grafika jest bardzo kolorowa, co widać już w statku matce. Kiedy wylecimy w przestrzeń zobaczymy ogromną ilość przelatujących obok nas kolorowych pocisków oraz wybuchów, które robią duże wrażenie. Bardzo dobrze wygląda sam kokpit naszego statku, który został bardzo szczegółowo zaprojektowany. Widzimy na nim masę różnych przycisków, wyświetlaczy czy kabli. Te drugie bardzo przydadzą się w nawigacji w przestrzeni. Oprócz tego, widzimy na nich ilość paliwa jaka nam została, zamontowane na statku uzbrojenie a także umiejscowienie osłon.

Mechanika sterowania jest bardzo prosta. Myszką kierujemy statkiem, celujemy a także wciskamy spust. Przyciskami na klawiaturze możemy m.in wybierać cele, zmieniać tryb karabinu lub rodzaje rakiet, którymi strzelamy. Poruszanie statkiem jest zrobione dosyć topornie, przez co trudno wycelować we wroga z karabinu. A kiedy już nam się ta sztuka uda, ciężko ocenić czy nasze pociski trafiły. Ewidentnie przydałoby się tutaj jakieś wspomaganie, coś w stylu tego co oferuje War Thunder. Rozgrywkę ratują samonaprowadzające rakiety, które bez żadnych problemów trafią w przeciwnika.

PEGI:

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Wings of Saint NazaireWings of Saint Nazaire Alpha
Wersja rozwojowa
140.52 MB | 2016-02-17

Ilość pobrań: 124 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Wings of Saint Nazaire