w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 135
Wszystkich postów: 904515
Wszystkich tematów: 127586

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6755 dni

Safe Startup 4.15


Safe Startup (wcześniej znany jako Startup Guard) to niewielkie narzędzie, pozwalające na zarządzanie procesami uruchamianymi wraz z systemem operacyjnym. Głównym zadaniem aplikacji jest identyfikacja i zablokowanie szkodliwych, szpiegowskich modułów. Program przyda się oczywiście także do standardowego oczyszczania katalogów autostartu ze zbędnych pozycji.

Obsługa programu jest niezwykle prosta - posiada on przejrzysty i intuicyjny interfejs, który z pewnością przypadnie do gustu początkującym użytkownikom komputera. Ważną cechą narzędzia, jest także możliwość wycofania wprowadzonych zmian za pomocą kilku kliknięć myszy. Po włączeniu Startup Guard na liście znajdziemy wszystkie znajdujące się w katalogach autostartu procesy. Aby zmodyfikować domyślne ustawienia, wystarczy wybrać interesującą nas pozycję, a następnie wybrać jedną z dostępnych operacji (zaakceptowanie wpisu jako bezpieczny, usunięcie z autostartu, dezaktywacja wraz z zamknięciem działającego procesu). W razie wątpliwości co do tego, którą opcję zaznaczyć, możemy zapoznać się z systemowym oknem Właściwości bądź też poszukać stosownych informacji w Internecie. Safe Startup pozwala również użytkownikowi na zarządzanie białą/czarną listą definicji oraz tworzenie własnych wpisów.

Unikalną funkcją programu jest tak zwany monitor autostartu. Narzędzie podczas uruchamiania systemu operacyjnego zminimalizuje się do obszaru powiadomień oraz będzie informowało nas o znalezieniu nieznanych, niebezpiecznych wpisów. Moduł posiada możliwość alarmowania użytkownika za pomocą dźwięków i stosownych komunikatów tekstowych.

Safe Startup jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Jeśli program szczególnie przypadł nam do gustu, możemy rozważyć niewielkiej kwoty aktywacyjnej na rzecz producenta.

Uwaga!
Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji wybieramy domyślną wersję językową interfejsu. Opcjonalnie możemy także zgodzić się na wysyłanie newslettera na naszą skrzynkę mailową (są to głównie treści informacyjne na temat produktów producenta).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Safe StartupSafe Startup 4.15
Wersja stabilna
0.67 MB | 2019-07-18

Ilość pobrań: 419 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Safe Startup