w
googluj

ShirusuPad 1.1b Beta


ShirusuPad to prosty program do tworzenia notatek na pulpicie. Aplikacja wyróżnia się prostą obsługą i kilkoma opcjami, które pomogą w zapamiętywaniu istotnych informacji. Program posiada dwa główne tryby działania:

• Zapisywanie luźnych notatek - narzędzie umożliwia wczytywanie i eksport plików tekstowych, wstawianie bieżącej daty i czasu, wklejanie i kopiowanie fragmentów tekstu. Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji program potrafi także podświetlać linki, które po kliknięciu są przekierowywane do przeglądarki internetowej. Dostępne są też standardowe narzędzia wyszukiwania i zamiany oraz możliwość szybkiego wydruku notatek lub przyklejania wiadomości do pulpitu.

• Zapisywanie list ToDo - moduł pozwala na tworzenie list przechowujących zadania do zrobienia. Każdemu z nich można przypisać priorytet (w skali 1-5). W celach kosmetycznych można również oddzielać kategorie zadań separatorami czy ukrywać zadania już wykonane.

W głównym oknie ShirusuPad wyświetlane są wszystkie aktualnie przechowywane notatki (można się między nimi przełączać dzięki kartom). Po lewej stronie dostępnych jest natomiast pięć przełączników, pozwalających kolejno:
- ustawić widoczność okna,
- włączyć tryb widoczności ponad innymi oknami,
- zablokować pozycję,
- włączyć zwijanie wierszy,
- włączyć podświetlanie adresów stron internetowych.

Program można obsługiwać za pomocą zasobnika systemowego (ikonka widoczna obok zegara). Opcje konfiguracyjne pozwalają na dostosowanie działania aplikacji do potrzeb użytkownika. Można w prosty sposób dodać ShirusuPad do autostartu, ustalić rozmiar kart, wyłączyć pokazywanie na liście widocznej po naciśnięciu skrótu klawiaturowego Alt+Tab. Również zmiana wyglądu notatek nie sprawia żadnego problemu - dostępnych jest kilka predefiniowanych kolorystyk, a tworzenie nowych to zaledwie kilka kliknięć. W razie potrzeby można włączyć przezroczystość i ukrywanie pasków przewijania.

Kolejnymi interesującymi opcjami są przechwytywanie tekstu wklejanego ze schowka systemowego oraz definiowanie okresowych alarmów z możliwością powiadamiania dźwiękiem, wiadomością bądź uruchamiających wybrany plik.

Aplikacja jest całkowicie darmowa (licencja freeware). Program niestety nie jest już rozwijany, stąd też ma drobne problemy z kompatybilnością z najnowszymi systemami z rodziny Windows (7, Vista). Należy zainstalować aplikację w katalogu, w którym operacje nie wymagają uprawnień administratora (na przykład w dowolnym katalogu użytkownika). Interfejs dostępny w angielskiej wersji językowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (4 głosów)

Strefa Download programu
ShirusuPadShirusuPad 1.1b Beta
Wersja stabilna
0.56 MB |2011-06-27

Ilość pobrań: 357 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
ShirusuPad
avatararrow
~Bolo | 2011.06.27 18:17
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dość stary ten program. Działa to na Win7??