w
googluj
pl

EfficientPIM Free 5.60 build 559


EfficientPIM Free to darmowy organizer, pozwalający na łatwiejsze zarządzanie czasem, którym dysponujemy. Z programem uporządkujemy zadania do wykonania, zapiszemy kontakty i spotkania, zanotujemy swoje uwagi, przemyślenia. Aplikacja dysponuje więc w pewnym stopniu funkcjonalnością znaną z tradycyjnych, papierowych organizerów, lecz przeważa opcjami dostępnymi jedynie w programach komputerowych, których na papierze próżno szukać. Jedną z niewątpliwych zalet elektronicznego organizera jest możliwość automatycznego przypominania o ważnych, zbliżających się wydarzeniach, o których sami możemy zapomnieć - czy to tydzień, dzień, czy godzinę przed.

EfficientPIM Free, jak na darmowy i niewielki program, jest rozbudowany i bogaty w różne funkcje. Interfejs, dostępny także w języku polskim, jest przejrzysty i nieskomplikowany, a ponadto pozwala na pewną konfigurację, m.in. wybór stylu widoku, domyślnie uruchamiany moduł, ukrywanie pasków narzędziowych. Z łatwością przejdziemy do poszczególnych modułów (tj. kalendarza, notatek i pozostałych), dodamy wpis do dziennika, wydarzenie do terminarza, ustawimy przypomnienie, zapiszemy kontakt, notatkę. Menu programu jest zbudowane w oparciu o wersję płatną EfficientPIM, lecz przy próbie skorzystania z niedostępnej dla bezpłatnej wersji funkcji (choćby oznaczenia tekstu w dzienniku jako hiperłącza) pojawia się stosowny komunikat, na szczęście w postaci niezbyt nachalnego, małego okienka.

W programie zapiszemy także hasła - do konta FTP, e-mail, klucze do oprogramowania i inne. Aplikacja poza typowymi dla wirtualnego organizera funkcjami oferuje kilka innych przydatnych narzędzi - wśród nich jest generator haseł, z możliwością ustawienia kilku parametrów. Dostępność takiego narzędzia w połączeniu z możliwością zapisania haseł może być dobrą okazją do ich zmiany na nowsze i silniejsze.

Dane utworzone w programie można eksportować, importować, a poszczególne z nich usuwać do wewnętrznego kosza (który można opróżnić lub przywrócić wybrane elementy). Plik o rozszerzeniu EFF, zawierający wszystkie informacje zapisane przez użytkownika można zabezpieczyć hasłem, a także wykonać kopię zapasową, którą zapiszemy np. na innym dysku. Aplikacja może uruchamiać się wraz ze startem Windows, a nieużywana - być schowana do zasobnika systemowego.

Uwaga!
EfficientPIM Free dostępny jest także w wersji portable, niewymagającej instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (14 głosów)

Strefa Download programu
EfficientPIM FreeEfficientPIM Free 5.60 build 559
Wersja stabilna
19.8 MB | 2020-06-23
przejdź
EfficientPIM Free Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 2169 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (2)
EfficientPIM Free
avatararrow
~Woj | 2011.12.19 10:30
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Moim zdaniem, jeden z najlepszych darmowych organizerów. Jedyny minus to brak obsługi poczty. Używam go od paru lat i jestem zadowolony. Do podstawowych funkcji ta wersja wystarczy, dla wymagających wersja Pro dochodzi kilak opcji. Warto przetestować.
avatararrow
~Gorycz | 2011.09.01 15:16
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Testowałem już sporo organizerów, jeszcze żaden nie przypadł mi do gustu. Ciekawe czy temu się uda.