w
googluj
pl

NotesManager 3.0.0.0


NotesManager jest niewielkim organizerem osobistym dla systemu Windows. Program spełnia funkcje związane z zarządzaniem zadaniami, kontaktami oraz notatkami. Wyróżnia się nieskomplikowanym interfejsem, dzięki czemu będzie bardzo dobrym wyborem dla użytkowników ceniących sobie wygodę i prostotę.

Na początku pracy z programem należy utworzyć nowy plik - będą w nim przechowywane wszystkie nasze ustawienia. Dane zostaną zaszyfrowane i zabezpieczone hasłem, dzięki czemu osoby postronne nie będą miały do nich dostępu. Aplikacja w trakcie działania może zostać w zminimalizowana do zasobnika systemowego - wyświetlane w nim będą powiadomienia o zbliżających się terminach. NotesManager został wyposażony w następujące moduły:

• Plan tygodniowy
Wygodny terminarz w widoku całego tygodnia. Edycja odbywa się poprzez wypełnianie odpowiednich pól tabeli. W razie potrzeby, możemy ukryć kolumny (odpowiadają one za kolejne dni).

• Terminarz zadań
Narzędzie przechowujące listę zadań do wykonania. Każda pozycja posiada zestaw podstawowych parametrów, takich jak: temat, nazwa, daty rozpoczęcia i zakończenia, priorytet. Bazę danych posortujemy według wybranych kryteriów.

• Notatki
Prosty moduł przechowujący notatki w formie tekstowej. Nie jest zbyt funkcjonalny, niemniej może być niezwykle przydatny.

• Kontakty
Wygodna baza kontaktów osobistych. Panel edycyjny zawiera szereg istotnych informacji, w tym między innymi: dane osobowe i adresowe, numery telefonów, adres e-mail, numer Gadu-Gadu.

• Daty/rocznice
NotesManager pozwala również na przechowywanie informacji o zdarzeniach okresowych - typowo będą to rocznice, urodziny czy imieniny.

• Sejf haseł
Moduł przechowuje dane dostępowe do stron internetowych oraz innych kont wymagających uwierzytelnienia. Co ciekawe, aplikacja została wyposażona w funkcjonalny generator haseł, umożliwiający generowanie ciągów znaków na podstawie szablonu lub zadanych parametrów.

Ważną cechą programu jest możliwość grupowania danych powiązanych ze sobą - użytkownik może stworzyć na przykład kategorie kontaktów (osobiste, praca, nauka). Aplikacja nie posiada zbyt wielu opcji konfiguracyjnych. Możemy jedynie dostosować podstawowe aspekty związane z wyglądem interfejsu i powiadomieniami. Narzędzie oferuje także tryb automatycznego zapisu bazy danych.

Program posiada przyzwoitą, polskojęzyczną dokumentację - można ją pobrać z oficjalnej strony autora. Także interfejs aplikacji jest dostępny w polskiej wersji językowej, dzięki czemu nie mniej zaawansowani użytkownicy nie będą mieli problemów z obsługą. NotesManager jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware (dozwolone jest także użytkowanie komercyjne). Aplikacja nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy rozpakować archiwum w dowolnej lokalizacji, a następnie uruchomić plik wykonywalny.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (8 głosów)

Strefa Download programu
NotesManagerNotesManager 3.0.0.0
Wersja stabilna
1.4 MB | 2015-12-27

Ilość pobrań: 1565 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (1)
NotesManager
avatararrow
~Izkarioza | 2013.01.29 08:28
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepszym notatnikiem jaki zainstalowałem okazał się Notes Manager 1.0.2 . Usunąłem poprzednie badziewia. Zostawiłem dodatkowo jako brudnopis żółte karteczki.
NotesManager 1.0.2