w
googluj
pl

Interactive Calendar 2.1


Interactive Calendar jest programem pełniącym funkcję kalendarza wyświetlanego na pulpicie oraz działającym także jako organizator. Nałożony na pulpit obraz można skalować, zmieniać jego pozycję, kolor, przeźroczystość, cienie, czcionki, jak i układ lub wygląd komórek. Dostępnych jest wiele schematów kolorów i pewna liczba skórek, pozwalających na dopasowanie wyglądu kalendarza np. do motywu naszego pulpitu.

Producent zapewnia, że odświeżanie informacji zawartych w komórkach jest najszybszym w tego typu aplikacjach i przebiega bardzo płynnie. Podwójne kliknięcie w którąś z komórek otwiera okno służące do kreacji lub modyfikacji zadań organizatora.

We właściwościach zadań możemy wybrać daty ich rozpoczęcia oraz ukończenia, oznaczyć te przedsięwzięcia jako obowiązujące przez cały dzień lub też już zrealizowane, jak również dodać do nich opis. Istnieje możliwość ustawienia powtarzalności, wówczas nie trzeba w kółko tworzyć określonych zadań od nowa dla podobnych do siebie wydarzeń. Niestety program nie synchronizuje się z innymi aplikacjami kalendarzowymi, nie posiada także żadnych dźwiękowych alarmów.

Dostępne są funkcje przeszukiwania wszystkich zadań oraz ich importu i eksportu do plików csv, xml, cdb, txt lub własnego formatu bazy danych programu. Aplikacja posiada wbudowany edytor tekstu ze sprawdzaniem pisowni, który wspiera tzw. rich text format. Dzięki temu w opisach można używać znaków specjalnych, wklejać obrazki, tabele oraz dodawać linki.

Główne okno zarządzania programem najczęściej będziemy otwierać przy pomocy ikony w obszarze powiadomień. Również i ono może być odpowiednio dostosowywane pod względem swojego wyglądu. Da się np. zmieniać jego kolor, włączyć wstążkę, zmieniać położenie pasków narzędzi, chować i przypinać obecny w nim kalendarz. Przede wszystkim okno służy jednak do pełnego zarządzania organizatorem zadań. Możemy przejść przez nie również (podobnie jak z obszaru powiadomień) do opcji decydujących o szczegółach wyświetlanego na pulpicie kalendarza, czy też do podstawowych ustawień programu.

Interactive Calendar jest aplikacją bardzo dobrze sprawdzającą się w swojej roli, łączącej pulpit Windows z kalendarzem i organizatorem zadań. Warta uwagi jest możliwość automatycznej zmiany tapet, która została wbudowana w program. Aplikacja pozwala także przenieść nasz pulpitowy kalendarz na papier. Zależnie od preferencji, można usunąć tło i umieszczone w komórkach zadania, lub też pozostawić to wszystko na wydruku. Oprogramowanie może ściśle współpracować z aplikacjami C-Organizer i Advanced Diary.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Interactive CalendarInteractive Calendar 2.1
Wersja stabilna
17.98 MB | 2019-01-23

Ilość pobrań: 630 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Interactive Calendar