w
googluj
pl

Lightning 68.4.2


Lightning to dodatek do popularnego klienta pocztowego Mozilla Thunderbird. Wnosi do niego przyjemny i w pełni funkcjonalny kalendarz. Bardzo dobrze współpracuje z rozmaitymi rozwiązaniami sieciowymi - udostępnia szereg interesujących opcji, w tym eksport do najpopularniejszych formatów. Wspomaga również pracę w grupie. Możliwe jest chociażby publikowanie planów w Internecie oraz zapraszanie znajomych.

Program jest prosty w obsłudze, integrując się bardzo dobrze z nadrzędną aplikacją. Po kilku chwilach spędzonych nad konfiguracją staje się w dużej mierze transparentny - ułatwia pracę nie ingerując w operacje wykonywane przez użytkownika. Narzędzie działa w dwóch trybach:

• Zarządzanie kalendarzami
Użytkownik może zdefiniować nieograniczoną liczbę kalendarzy. Po ustaleniu podstawowych opcji konfiguracyjnych (lokalizacja zdalna lub lokalna, nazwa, kolor, powiązany adres e-mail) można do każdego z nich przypisywać wydarzenia o określonym terminie, kategorii czy cykliczności. Aplikacja udostępnia ponadto kilka trybów widoku (dzień, tydzień, wiele tygodni, miesiąc).

• Zarządzanie zadaniami
Moduł pozwala na tworzenie list todo. Każde zadanie określane jest przez szereg atrybutów:
- nazwa,
- miejsce,
- kategoria,
- przypisany kalendarz,
- data początku i końca,
- stan i procent ukończenia,
- tryb powtarzania,
- priorytet i ustawienia prywatności,
- przypomnienie,
- opis.

Całość dostępna całkowicie bezpłatnie. Instalacja kalendarza odbywa się za pomocą ekranu dostępnego w menu Narzędzia -> Dodatki. Następnie wybieramy z rozwijanej listy opcję "Zainstaluj dodatek z pliku", wskazujemy jego lokalizację oraz potwierdzamy swój wybór. Po zakończeniu operacji należy ponownie uruchomić klienta pocztowego. Interfejs w polskiej wersji językowej.

Uwaga!
Dodatek jest kompatybilny z Mozilla Thunderbird w wersji 8 lub wyższej oraz Mozilla SeaMonkey 2.5 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
LightningLightning 68.4.2
Wersja stabilna
4.89 MB | 2020-02-07

Ilość pobrań: 1635 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Lightning
avatararrow
~przemox | 2012.07.13 19:43
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie dla osób korzystających z Thunderbirda - tych, którzy potrzebują organizera, bądź wiecznie zapominają o różnych rocznicach czy imieninach...
Lightning 1.6
avatararrow
~Alek | 2011.12.01 20:00
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bez tego ani rusz z Thund...