w
googluj

Sticky Notes 2.3


Sticky Notes – darmowy program do tworzenia wirtualnych karteczek. Korzystając z tej aplikacji wszystkie ważne informacje i notatki będziemy mieli zawsze pod ręką, zachowując przy tym porządek w otoczeniu komputera. Wykluczamy bowiem w ten sposób konieczność zaśmiecania biurka notatkami zapisywanymi na tradycyjnym papierze. Warto tutaj nadmienić, że Sticky Notes nie wymaga instalacji, zaś funkcjonalnością znacznie przewyższa inne podobne narzędzia.

W celu utworzenia nowej notatki wystarczy jedynie kliknąć dwa razy lewym przyciskiem myszy na ikonkę narzędzia, która znajduje się w zasobniku systemowym. To jednak nie wszystko, to właściwie dopiero początek. Narzędzie pozwala bowiem na zmianę kolorów karteczek oraz tła nagłówków. Dzięki temu możemy wyróżniać te ważniejsze, co ułatwi nam nawigację pośród wielu notatek. Co więcej, do dyspozycji mamy dość rozbudowany edytor tekstowy, który pozwala m.in. na zmianę czcionki, rozmiaru i koloru tekstu, czy też umożliwia tworzenie list. Bogactwo opcji dostępnych w edytorze niewiele odbiega od narzędzi tekstowych znanych z programu MS Word. To wszystko uatrakcyjni i wzbogaci tworzone notatki od strony estetycznej.

Warto dodać, że utworzonym notatkom możemy nadawać różne priorytety ważności, a także, co ważne, ustalać alarmy dla poszczególnych karteczek. Ta funkcja nie pozwoli zapomnieć o żadnym istotnym wydarzeniu – dźwięk alarmu przypomni nam w porę o czekających obowiązkach.

Notatki umieszczamy w dowolnych miejscach na pulpicie. Możemy też automatycznie je rozmieszczać, grupować oraz korzystać z bardzo pomocnych narzędzi wyszukiwania. Bardzo ważna jest tutaj możliwość tworzenia kopii zapasowych, co uchroni nas przed przypadkowym usunięciem istotnych notatek.

Ta darmowa aplikacja, nawet pomimo braku języka polskiego, stanowi ciekawą propozycję dla wszystkich zapominalskich, a także tych, którzy cenią sobie porządek i wygodę.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (8 głosów)

Strefa Download programu
Sticky NotesSticky Notes 2.3
Wersja stabilna
0.3 MB | 2011-07-02

Ilość pobrań: 6762 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (1)
Sticky Notes
avatararrow
~Lopez | 2011.07.02 15:39
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Efficient Sticky Notes według mnie lepszy.