w
googluj

GTD Free 0.4.3 + 0.6 Beta


GTD jest skrótem od "Getting Things Done" Program ten zawiera organizer oraz funkcję przypominania o wprowadzonych do niego wydarzeniach. Aplikacja jest w miarę przejrzysta, jednak oprawa graficzna jest niestety nieciekawa.

Program posiada 5 zakładek: overview, collect, process, organize/review oraz execute. W pierwszej zakładce mamy krótkie przypomnienie rzeczy, które aktualnie są aktywne oraz ikony, które pozwolą nam szybko przejść do którejś z czterech pozostałych zakładek. Druga zakładka "Collect" służy do przypisania danej rzeczy do listy, aby ją następnie powielić lub usunąć zawartość notatki. Następna zakładka "Process" służy do przypisywania parametrów do notatki. Najpierw dodajemy notatkę do listy, a następnie ustalamy jej priorytet, czas przypomnienia, dodanie do listy "kolejne zadanie" oraz możliwość usunięcia zadania.

Czwarta w kolejności zakładka jest podsumowaniem w dość prosty sposób wszelakich zadań. Mamy tu wszystkie rzeczy, które musimy zrobić, a którym nie zostały przypisane parametry i które nie zostały dodane do żadnej listy, zadania które powinniśmy następnie wykonać, priorytety, rzeczy wykonane oraz te, które zrobimy w czasie późniejszym. Ostatnia zakładka jest spisem wszystkich spraw, które powinniśmy wykonać (równocześnie zaznaczone są one w zakładce "process" lub w zakładce "organize/review".

Program umożliwia nam uporządkowanie codziennych spraw, tak abyśmy mieli przejrzysty plan zadań do wykonania i o niczym nie zapomnieli. Trzeba jednak pamiętać, że program nie zmusi nas do wykonywania tych zadań i bez samodyscypliny program jest mało użyteczny. Jednakże przy odrobinie samodyscypliny połączonej z użytkowaniem tej aplikacji można sobie wiele pomóc w codziennej organizacji dnia i zapobiec traceniu czasu na ciągłe myślenie o tym, co trzeba zrobić i w jakiej kolejności. Program jest w wersji angielskojęzycznej na licencji freeware.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
GTD FreeGTD Free 0.4.3
Wersja stabilna
1.69 MB | 2011-07-02
GTD Free 0.6 Beta
Wersja rozwojowa
5.75 MB | 2011-07-02

Ilość pobrań: 527 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
GTD Free
avatararrow
~Ryś | 2011.07.02 09:54
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Od dłuższego czasu czekam na nową wersje i echo.