w
googluj
pl

RedNotebook 2.33


RedNotebook jest nowoczesnym dziennikiem. Program posiada kalendarz, w którym poprzez zaznaczenie danego dnia przechodzimy do wpisanej na dany dzień notatki oraz "kategorii", w której opisujemy co danego dnia wykonaliśmy. Dostępne są kategorie: film, pomysł, przyjemna rzecz, mamy także możliwość tworzenia własnych kategorii, usuwania starych i dodawania wpisów do już istniejących kategorii.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i ogranicza się do czterech elementów: kalendarza, obszaru pisania notatki, "kategorii" oraz wyszukiwarki. Kalendarz nie wyróżnia się niczym szczególnym. Obszar do pisania tekstu jest edytorem tekstu z możliwością edycji lub podglądu wprowadzonego tekstu. Edytor tekstu pozwala na dodawanie obrazów i zdjęć do tekstu oraz na zamieszczanie w nim hiperłączy i odnośników.

Jedną z ciekawszych możliwości jest wprowadzanie znaków kontrolnych Unikodu. Funkcja "Wstaw" w szybki i wygodny sposób pomoże nam wstawić obraz, plik, odnośnik, listę punktowaną, tytuł, linię, datę/czas lub znak nowego wiersza. Funkcja "Formatuj" pozwala nam na: pogrubienie, kursywę, podkreślenie i przekreślenie pisanego tekstu.

Część "Kategorie" pozwala nam zaznaczyć, co danego dnia było szczególnie wyjątkowego i w jakiej mieściło się kategorii. Ostatnią częścią jest poszukiwanie danej frazy lub zdania w notatkach. Poszukiwać możemy w tekście, w kategoriach lub w znacznikach. Drugą opcją poszukiwań są tak zwane "chmury". "Chmura" to zbiór słów, które najczęściej pojawiają się w pamiętniku, im większe słowo w chmurze tym częściej pojawia się ono na stronicach dziennika.

Aplikacja jest w pełni darmowa. Posiada polską wersję językową, przetłumaczone są wszystkie przyciski w programie oraz duża część samouczka, który ma nam pomóc w opanowaniu interfejsu programu. Program umożliwia nam zapisywanie notatek z całego dnia lub wpisanie w postaci przypomnienia jakiejś ważnej sprawy lub daty. Poza tym aplikacja oferuje możliwość eksportu zapisanych stron do formatów pdf, html, latex lub też jako zwykłego tekstu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
RedNotebookRedNotebook 2.33
Wersja stabilna
25.4 MB | 2024-05-05
przejdź
RedNotebook Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 1036 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (1)
RedNotebook
avatararrow
~Aśka | 2011.06.29 09:53
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Instalacja przebiegła bez problemu i użytkowanie programu również przyjemne.