w
googluj

Shield for Chrome 0.35


Shield for Chrome to rozszerzenie do cieszącej się dużą popularnością przeglądarki Google Chrome, które dostarcza użytkownikowi informacji o potencjalnych zagrożeniach płynących z innych dodatków doinstalowanych do przeglądarki.

Działanie tego rozszerzenia jest bardzo proste. Bazuje ono na dostępie do informacji o wykorzystywanych uprawnieniach przez poszczególne dodatki. Kliknięcie ikony Shield for Chrome na pasku przeglądarki otwiera stronę, która w jednym miejscu skupia listę wszystkich doinstalowanych do Chrome'a rozszerzeń. Obok każdego z dodatków wyświetlana jest szczegółowa informacja odnośnie uprawnień, z których korzysta. Pozwala to internaucie na przeprowadzenie analizy, czy rzeczywiście do swojego działania dany dodatek musi wykorzystywać dostęp do wymienionych prywatnych danych użytkownika.

Wczesne wykrycie potencjalnego zagrożenia może uchronić przed dodatkowymi stratami, nie tylko związanymi z wyciekiem osobistych informacji do Sieci. Pozwoli to również zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenieniu się złośliwego oprogramowania na naszym komputerze, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić nawet do uszkodzenia sprzętu.

Dzięki prostocie obsługi i bardzo małej zajętości pamięci, rozszerzenie Shield for Chrome stanowi bezkonkurencyjne w swojej dziedzinie narzędzie, które z pewnością przyda się każdemu użytkownikowi przeglądarki Google Chrome, wpływając na jego bezpieczeństwo podczas korzystania z zasobów Internetu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Shield for ChromeShield for Chrome 0.35
Wersja stabilna
0.15 MB | 2014-02-05

Ilość pobrań: 136 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Shield for Chrome