w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 496
Wszystkich postów: 933114
Wszystkich tematów: 137230

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7787 dni

ScreenVirtuoso PRO 4.6.1.3195


ScreenVirtuoso PRO to solidne narzędzie do nagrywania zawartości pulpitu. Program umożliwia użytkownikowi stworzenie dobrze wyglądającej prezentacji, nadającej się do publikacji w Internecie bądź wyświetlenia w szerszym gronie. Do filmu możemy dołączyć komentarz dźwiękowy (aplikacja przechwytuje dźwięk z mikrofonu, głośników i innych urządzeń). Funkcjonalność pakietu jest jednak znacznie bardziej rozbudowana.

Aplikacja, mimo sporych możliwości, zachowuje prostotę interfejsu. Główne okno wyróżnia się dużymi, czytelnymi przyciskami, a w menu pomocy znajdziemy przystępną instrukcję obsługi. Dużym ułatwieniem dla mniej doświadczonych użytkowników mogą być także kreatory, dzięki którym szybko rozpoczniemy proces nagrywania filmów. ScreenVirtuoso składa się z kilku zasadniczych modułów:

• Ustawienia
Program posiada szereg opcji konfiguracyjnych, dzięki którym dopasujemy parametry wideo/audio do własnych potrzeb. Obraz może być przechwytywany w trzech trybach - pełny ekran, zaznaczony obszar pulpitu lub wybrane okno. Warte uwagi są także notatki, które w łatwy sposób umieścimy na pulpicie. Każda z nich może posiadać inne parametry, takie jak kolor, przezroczystość, obraz tła, rozmiar, tytuł i tekst. W standardowej bibliotece do wyboru mamy kilkanaście kształtów (strzałki, prostokąty, dymki, maskotki).

• Konwerter multimedialny
ScreenVirtuoso domyślnie zapisuje nagrania w formacie AVI. Jeśli nie odpowiada nam taka sytuacja, możemy skorzystać z dołączonego narzędzia do konwersji. Moduł obsługuje pliki AVI, FLV/SWF, MPEG, WMV. Dla każdego formatu możemy zmienić ustawienia: kodek audio/wideo, rozdzielczość, liczba klatek, jakość obrazu, bitrate i częstotliwość próbkowania dźwięku.

• Terminarz
Program pozwala na częściowe zautomatyzowanie pracy. O wybranej przez nas dacie i godzinie zostanie rozpoczęte nagrywanie obrazu.

• Publikacja w sieci
Aplikacja oszczędzi nasz czas także w inny sposób. Zarejestrowane przez nas filmy mogą być wysłane na zdefiniowane serwery FTP.

• Tworzenie zrzutów ekranowych
Do pakietu zostało dołączone dedykowane narzędzie o nazwie Mr. Captor. Jest to pełnoprawna, dosyć rozbudowana aplikacja do zapisywania screenshootów. Obsługuje najpopularniejsze formaty graficzne, pozwala na szybką wysyłkę danych pocztą elektroniczną oraz zastosowanie efektów/filtrów (zmiana jasności i kontrastu, kalibracja barw i jasności, obracanie o kąt, odbicie lustrzane, wytłoczenie, negatyw, mediana, posteryzacja, filtry macierzowe). Narzędzie udostępnia także kilka innych opcji, takich jak wyodrębnianie grafik z plików wykonywalnych czy skróty klawiaturowe.

Inne cechy:
- minimalizacja do zasobnika systemowego,
- zmiana wyglądu za pomocą skórek,
- możliwość tworzenia screencastów,
- wyróżnianie kursora na ekranie,
- interfejs linii poleceń,
- obsługa wielu ekranów.

Ograniczenia!
Aplikacja jest rozpowszechniana na zasadach licencji shareware. Ograniczenie wiąże się z dodawaniem do każdego zarejestrowanego nagrania znaku wodnego. Podczas działania programy wyświetlane są także przypomnienia o możliwości zakupu pełnej wersji. Całość jest legalna tylko i wyłącznie w użytku niekomercyjnym.

Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ScreenVirtuosoScreenVirtuoso PRO 4.6.1.3195
Wersja stabilna
6.33 MB | 2012-07-15

Ilość pobrań: 330 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
ScreenVirtuoso