w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 390
Wszystkich postów: 933136
Wszystkich tematów: 137238

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7787 dni

SCREEN2EXE 3.7 Build 2740


SCREEN2EXE to program do rejestrowania zawartości ekranu. Jak sama nazwa wskazuje, cechą wyróżniającą program spośród konkurencyjnych aplikacji jest możliwość zapisywania plików w formacie EXE. W ten sposób wygenerowane prezentacje będą uniwersalne i niezależne od posiadanych kodeków, co może okazać się niezwykle przydatne.

Program posiada przyjazny interfejs w postaci kreatora. Obsługa narzędzia jest dosyć typowa i nie powinna sprawić problemów. Proces składa się z kilku etapów:

1) Wstępne ustawienia - zasadnicze zadanie aplikacji polega na rejestrowaniu zawartości ekranu. Użytkownik może nagrywać zawartość pulpitu, wybranego okna lub zaznaczonego obszaru. W tym kroku wybieramy także częstotliwość przechwytywania klatek (wolna, normalna, szybka, najwyższa możliwa) oraz decydujemy, czy chcemy do materiału dołączyć ścieżkę dźwiękową.

2) Nagrywanie - procesem rejestrowania prezentacji możemy sterować za pomocą klawiatury (klawisze F9/F10). Po zakończeniu nagrywania zostanie wyświetlone krótkie podsumowanie, zawierające informacje dotyczące całkowitej długości prezentacji, ilości przechwyconych klatek oraz orientacyjnego rozmiaru pliku wynikowego. Następnie możemy dokonać optymalizacji (usunięcie niepotrzebnych kadrów) bądź przejść do kolejnego kroku.

3) Edycja - program pozwala na dokonanie podstawowej modyfikacji nagrania. Użytkownik może w łatwy sposób dodać do prezentacji adnotację tekstową, plik graficzny czy dźwięk z mikrofonu. Do dyspozycji mamy także opcje przycinania nagrania oraz kilka ciekawych efektów (płynne powiększenie wybranego fragmentu, mozaika, opóźnienie). Warto zaznaczyć, że obok edytora mamy dostęp do odtwarzacza, paska przewijania oraz listy bieżących/wszystkich obiektów.

4) Zapis pliku - ostatnim etapem działania aplikacji jest eksport materiału do formatu EXE. Przed dokonaniem zapisu należy podać jakość, tytuł, opis i ścieżkę docelową.

Ograniczenia!
SCREEN2EXE jest dostępny za darmo (licencja freeware). Producent programu rozwija także płatne narzędzie SREEN2SWF, posiadające dodatkowo możliwość zapisu do formatów AVI i SWF.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
SCREEN2EXESCREEN2EXE 3.7 Build 2740
Wersja stabilna
4.15 MB | 2015-07-06

Ilość pobrań: 341 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
SCREEN2EXE