w
googluj

Poladroid Beta 0.9.6r0b


Poladroid to niewielki program, który umożliwia przetwarzanie obrazów JPEG i PNG na zdjęcia wyglądające jak odbitki zrobione słynnym aparatem Polaroid. Wystarczy przenieść wybrane obrazy do aparatu wyświetlanego na ekranie, poczekać aż zostaną one załadowane, po czym można się już cieszyć efektownymi odbitkami. Tak jak w przypadku korzystania z prawdziwego Polaroida, musi minąć nieco czasu zanim fotografia stanie się czytelna, jednak możemy przyspieszyć proces „dochodzenia” zdjęcia poprzez potrząsanie nim, podobnie jak robiło się z realnymi odbitkami. Jednorazowo program pozwala na konwersję do 10 zdjęć, ograniczenie to jest związane z faktem, iż kartridże aparatów Polaroida zawierały właśnie taką liczbę arkuszy. Warto zwrócić uwagę, że po wyczerpaniu wirtualnych kartridżów, konieczne jest ponowne uruchomienie aplikacji. Rozdzielczość odbitek może sięgać 400dpi, tak więc są one przygotowane do wydruku o wysokiej jakości. Po wykonaniu odbitki, w łatwy sposób można zapisać ją do pliku JPEG, wystarczy kliknąć na niej dwukrotnie lewym przyciskiem myszki lub pojedynczo prawym przyciskiem i wybrać opcję „I want a sample now!”.

Wszystkie utworzone odbitki są wyświetlane jako osobne okienka programu, ze skrótami umieszczonymi na pasku zadań Windows. Okienka z odbitkami można łatwo wywołać nad oknami innych aplikacji lub podejrzeć i otworzyć ich zawartość za pomocą paska zadań. Ustawienia narzędzia pozwalają na wybór docelowego folderu dla zapisu przetworzonych zdjęć, użycie efektu rozmycia, przeprowadzenie winietowania, a także wyświetlenie pasków na fotografii oraz papierze arkusza. W konfiguracji możemy również określić, czy obrazy JPEG będą automatycznie otwierane po wykonaniu odbitek, włączyć efekty dźwiękowe i ostrzeżenie o zbyt małych wymiarach pliku wejściowego, zastosować efekt flesza, skorzystać z opcji rotacji miniatury odbitki i autorotacji fotografii w oparciu o metadane Exif. Niektóre funkcje programu można kontrolować za pomocą jego ikonki, dostępnej w obszarze powiadomień Windows. Aplikacja pozwala na opublikowanie stworzonych w niej polaroidów - można umieścić je w specjalnej galerii, dostępnej w witrynie Flickr.

Szata graficzna programu jest przyjemna dla oka, okno główne to właściwie obrazek przedstawiający aparat Polaroid. Z obsługą aplikacji powinien poradzić sobie każdy użytkownik, w razie problemów z konfiguracją, można skorzystać z porad dostępnych na stronie producenta, umieszczonych w działach Support/Help i FAQ oraz w forum związanym z programem.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PoladroidPoladroid Beta 0.9.6r0b
Wersja rozwojowa
5.9 MB | 2013-12-03

Ilość pobrań: 273 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Poladroid