w
googluj

Imagenator 1.0.5140.30219 Beta


Imagenator to prosty program, umożliwiający konwersję plików graficznych do wielu, często mało popularnych formatów, przez co jest przydatnym narzędziem dla fotografów, grafików czy fotoedytorów pracujących z takimi plikami na co dzień. Wśród obsługiwanych rozszerzeń znajdziemy m.in. formaty TGA, WAP, XPM czy PFM, ale także bardziej popularne JPG lub BMP.

Obsługa aplikacji sprowadza się do kilku prostych kroków. Na początku należy wybrać pliki graficzne, których konwersją chcemy się zająć. W tym celu skorzystać można z wbudowanej opcji w menu lub wygodniejszego rozwiązania - przeciągnięcia wybranego zdjęcia lub całego folderu na okno programu. Kolejnym krokiem jest wybór formatu zapisu, maksymalnej rozdzielczości dłuższego boku zdjęcia oraz ustawień jakości plików, które zostaną wygenerowane. Przydatną funkcjonalnością programu jest możliwość automatycznej zamiany nazw skonwertowanych grafik oraz folderów, na które zostaną one podzielone przy eksporcie. Imagenator korzysta w tym celu z informacji zawartych w danych Exif. Za pomocą czytelnych skrótów, których wyjaśnienia wyświetla na bieżąco program, użytkownik ma możliwość stworzenia szablonu nazewnictwa dla folderów oraz plików, które zamierza przekonwertować. Ostatnim krokiem jest wybór ścieżki zapisu, pod którą aplikacja zapisze wygenerowane zdjęcia.

Imagenator zoptymalizowany został do jak najlepszego wykorzystania procesorów wielordzeniowych, dzięki czemu jest bardzo szybko działającym programem.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ImagenatorImagenator 1.0.5140.30219 Beta
Wersja rozwojowa
1.25 MB | 2014-02-04

Ilość pobrań: 229 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Imagenator