w
googluj
pl

nama5 RAW Processor 1.35


nama5 RAW Processor to rozbudowany edytor zdjęć służący do wywoływania cyfrowych plików RAW, który śmiało może konkurować z dużo droższymi programami, na przykład Adobe Lightroom.

Program obsługuje pliki RAW z aparatów wiodących producentów. Bogata lista wszystkich obsługiwanych modeli znajduje się na stronie producenta i jest stale aktualizowana. Obsługa programu jest intuicyjna i podobna do tej, którą znamy z innych programów graficznych. Wybór zdjęcia, którego wywołaniem chcemy się zająć, przebiega szybko, dzięki prostemu w obsłudze eksploratorowi plików. Już na etapie selekcji odpowiednich zdjęć, program dostarcza informacji o modelu aparatu, którym zostały one wykonane. Sam proces wywoływania obfituje m.in. w rozbudowane funkcje korekty kolorów, nasycenia, redukcji szumów czy ostrości zdjęcia. Wbudowana możliwość przycinania i obrotu zdjęcia pozwoli na dopasowanie fotografii do pożądanych proporcji. Po dokonaniu odpowiednich korekt, zdjęcie należy wyeksportować - do dyspozycji użytkownika oddany zostaje format JPEG oraz TIFF. Przy procesie zapisu warto zwrócić uwagę na liczne opcje dodatkowe. Możemy na tym etapie zdecydować o rozdzielczości pliku, szablonie nazwy oraz dołączyć do zdjęcia informację o prawach autorskich.

Zarówno proces wywoływania fotografii, jak i jej eksportu, możemy przeprowadzać równolegle w kilku zakładkach, łatwo przełączając się pomiędzy nimi, by porównać efekty. Program obsługiwać można również za pomocą klawiatury. Lista dostępnych skrótów klawiszy dostępna jest bezpośrednio w programie.

Ograniczenia!
W wersji demo podczas edycji na zdjęciu wyświetlany jest znak wodny, który jednak nie jest nakładany na wyeksportowany plik. Możliwy jest tylko jeden eksport na jedno uruchomienie programu.

Spolszczenie!
Aby uzyskać polski interfejs, należy wybrać język polski podczas instalacji programu.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
nama5 RAW Processornama5 RAW Processor 1.35
Wersja stabilna
2.44 MB | 2014-03-15

Ilość pobrań: 380 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
nama5 RAW Processor