w
googluj

Funny Mask 1.0


Funny Mask to niewielki, bardzo prosty w obsłudze program, który wykrywa twarze wyświetlane w danej chwili na ekranie i nakłada na nie śmieszne cliparty. Przyczyni się tym do poprawy humoru niejednego użytkownika komputera znużonego długą pracą.

Działanie aplikacji oparte jest o wykorzystanie bibliotek OpenCV, które pozwalają na obróbkę obrazu w czasie rzeczywistym. Dzięki zastosowaniu ich zaawansowanych algorytmów, twarze na zdjęciach rozpoznawane są nie tylko szybko, ale również bardzo dokładnie. Aplikacja nie myli się, odpowiednio skalując nakładane cliparty, które następnie dopasowuje do obrazków. Cały ten proces wykonywany jest dopiero po naciśnięciu odpowiedniego przycisku w programie, zatem użytkownik sam decyduje kiedy może sobie pozwolić na chwilę humoru. Domyślnie Funny Mask decyduje w sposób losowy o tym jaką maskę nałożyć danej twarzy. Możliwe jest jednak zmuszenie aplikacji do stosowania tylko jednego, z dwunastu wbudowanych typów clipartów. Co więcej, użytkownik ma możliwość doinstalowania większej ilości masek do bazy - wystarczy skopiować odpowiedni plik w formacie PNG do folderu "masks" stworzonego przez aplikację po rozpakowaniu.

Dodatkową funkcjonalnością programu jest możliwość tworzenia zrzutów ekranu z wyświetlonymi nakładkami twarzy. Przycisk "Capture" automatycznie zapisuje aktualny widok z monitora w wygodnym i lekkim formacie PNG. Bezpośrednio po wykonaniu, obraz wyświetlany jest za pomocą domyślnej przeglądarki grafiki systemu, a sam zrzut zapisywany w folderze głównym aplikacji.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Funny MaskFunny Mask 1.0
Wersja stabilna
1.86 MB | 2014-02-05

Ilość pobrań: 250 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Funny Mask