w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 539
Wszystkich postów: 946582
Wszystkich tematów: 141391

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

JPGmini 1.0


JPGmini to niewielki program, który pozwala zmniejszyć rozmiar (w MB) zdjęć zapisanych w formacie JPG, bez wpływu na ich rozdzielczość i jakość. Dzięki skutecznym algorytmom, aplikacja działa szybko, a jednocześnie możliwa jest konwersja dowolnej liczby plików.

Po uruchomieniu programu, jedyne co trzeba zrobić, to wskazać aplikacji zdjęcia, których zajętość pamięci na dysku chcemy zmniejszyć. Odbywa się to tylko jedną metodą - poprzez wygodne "przeciągnij i upuść". Po tym procesie, JPGmini wyświetli w swoim oknie listę zaimportowanych plików, wraz z ich obecnym rozmiarem i ścieżką. Wystarczy użyć przycisku "optimize", aby program przystąpił do działania. Kolejne zdjęcia będą kolejno poddawane odpowiedniej analizie i przeróbce, a jej wynik zostanie zaprezentowany przy każdej fotografii. Aplikacja poinformuje o nowym rozmiarze pliku oraz procentowej korzyści, która została osiągnięta przez ten proces.

Należy zwrócić uwagę, iż domyślnie program automatycznie nadpisuje zmieniane fotografie. Jeśli jednak użytkownik woli posiadać również oryginalne pliki sprzed edycji, to nie musi ich ręcznie kopiować do innego katalogu komputera, bowiem może skorzystać z opcji backupu, która dostępna jest z poziomu panelu ustawień JPGmini. Dzięki wybraniu tej formy zapisu, program stworzy dodatkowe pliki pamiętające informację o zdjęciach oryginalnych. Dodatkowo podczas procesu zmniejszania rozmiarów plików, możliwe jest usunięcie z nich metadanych Exif.

Uwaga!
Na swojej stronie internetowej producent udostępnia także podobny program, który ma taką samą funkcjonalność, ale pozwala na pracę z plikami w formacie *.png.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
JPGminiJPGmini 1.0
Wersja stabilna
1.99 MB | 2014-02-28

Ilość pobrań: 624 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
JPGmini