w
googluj

Stepok Raw Importer 2.8


Stepok Raw Importer jest programem pozwalającym na zgrywanie oraz wywoływanie surowych plików fotograficznych (RAW) pochodzących z aparatów wielu wiodących producentów. Obsługiwane są między innymi formaty, które stosuje Canon, Nikon, Sony, Casio, Olympus, Leica, Konica Minolta, Fujifilm oraz Kodak. Dzięki wbudowanemu w program prostemu narzędziu, fotografie w kilku prostych krokach możemy przekształcić w odpowiednio wyedytowane zdjęcia w jednym z popularnych formatów (np. *.png, *.jpeg, *.gif czy *.bmp).

Sama obsługa programu jest intuicyjna, dzięki dobrze zaplanowanemu interfejsowi. Podobnie jak w innych aplikacjach graficznych, lewa część okna służy jako wygodny eksplorator plików, który bazuje na generowanej na bieżąco strukturze drzewiastej katalogów systemu. Prawa, większa partia okna wyświetla z kolei zawartość wybranego folderu. Po kliknięciu na dowolny plik, zostaje on powiększony celem podglądu, ale z tego miejsca mamy też możliwość przejścia do modułu wywoływania plików RAW lub edycji zdjęć zapisanych w innych formatach graficznych.

Funkcje związane z wywoływaniem surowych plików należą do zaawansowanych, przez co pozwalają osiągnąć ciekawe efekty. Prócz standardowych narzędzi przycinania czy obracania, użytkownik dostaje do dyspozycji moduł służący korekcie barw, nasycenia, cyfrowych szumów oraz temperatury kolorów. Istnieje możliwość nakładania efektów specjalnych oraz pozbywania się niedoskonałości widocznych na zdjęciach. Cała praca kontrolowana jest przez kilka dostępnych narzędzi, które pozwalają operować na warstwach, stosując maski i kilka sposobów zaznaczeń. Efekty swojej pracy można nie tylko wyeksportować do gotowego pliku, ale również zapisać projekt w formacie czytelnym dla programu, dzięki czemu będą możliwe dalsze edycje fotografii po pewnym czasie.

Uwaga!
Choć program przeznaczony został do pracy z plikami RAW, moduł edycji pozostaje funkcjonalny także w przypadku innych plików graficznych, na przykład popularnego JPEG.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Stepok Raw ImporterStepok Raw Importer 2.8
Wersja stabilna
4.02 MB | 2016-08-14

Ilość pobrań: 194 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Stepok Raw Importer