w
googluj

ImgTransformer 4dots 1.2


ImgTransformer 4dots to darmowy program służący do edycji i konwersji obrazów cyfrowych. W aplikacji możemy przeprowadzać szereg operacji na grafice – m.in. zmienić jej wymiary, dostosować jasność, kontrast, barwę i nasycenie, wykorzystać kilka prostych efektów, obrócić czy wykadrować obraz, dodać do niego tekst, znak wodny oraz ramkę, a także przeprowadzić konwersję obrazu na inny format graficzny. Narzędzie integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows – po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na dowolnym obrazie, będziemy w stanie skorzystać z większości funkcji ImgTransformer, uruchamiając je wprost z rozwijalnego menu Eksploratora. Oprócz tego możliwe jest wykonywanie przekształceń na wielu obrazach w pojedynczym zadaniu. Niestety, dla każdej grafiki można zastosować tylko identyczne parametry edycji, za to dostępne są tzw. presety, czyli gotowe wzorce ustawień, zarówno przygotowane przez producenta, jak i tworzone przez nas samych. Aplikacja obsługuje około 30 formatów wejściowych, obrazy można zapisywać w 18 formatach graficznych.

W interfejsie ImgTransformer umieszczono dwie karty funkcyjne, pierwsza z nich służy do eksploracji obrazów, druga do zastosowania szeregu transformacji graficznych. W każdej z nich wyświetlany jest niewielki podgląd wybranego przez nas obrazu, który w razie potrzeby można powiększyć do rozmiaru pełnego okna. Podgląd w karcie Transformations na bieżąco uwzględnia wprowadzane modyfikacje grafiki. Jeżeli wykonujemy operacje na większej ilości obrazów, we wspomnianej karcie dostępna jest opcja rozwijalna, pozwalająca na wybór grafiki, na której mamy zamiar w danej chwili zastosować funkcje edycyjne.

• karta Selected Files i jej najważniejsze możliwości – eksplorator plików i folderów, pozwalający na łatwy dostęp do całej kolekcji obrazów zapisanych w wybranym katalogu, lista operacyjna, która służy do przetwarzania większej ilości plików graficznych, dwa tryby widoku (lista nazw obrazów oraz miniatury graficzne), możliwość szybkiego dodawania obrazów do listy operacyjnej programu – wystarczy we wbudowanym eksploratorze dwukrotnie kliknąć na danym pliku albo przenieść go do listy za pomocą metody przeciągnij i upuść, metoda ta działa również w wypadku dodawania plików wyświetlanych w otwartych oknach Eksploratora Windows czy na Pulpicie,
• karta Transformations – cały szereg przekształceń i innych funkcji – zmiana wymiarów grafiki, dostosowywanie właściwości obrazu: jasność, kontrast, gamma, kanały RGB, HSV (barwa, nasycenie, wartość HSV), zastosowanie efektów i filtrów (wyostrzanie, rozmycie gaussowskie, płaskorzeźba, kanał Alpha, skala szarości, negatyw, sepia), obracanie i odwracanie obrazu, kadrowanie, dodawanie tekstu (wybór rodziny, rozmiaru, koloru i innych parametrów czcionki, generowanie tekstu z datą stworzenia obrazu, nazwą pliku itd., pozycjonowanie tekstu, wprowadzanie wcięć), dodawanie znaku wodnego zawierającego wybraną grafikę (pozycjonowanie znaku, przeźroczystość, odstępy od krawędzi), tworzenie ramki wokół obrazu (klika różnych stylów, w tym ramka z gradientem oraz ramka eliptyczna, wybór rozmiarów i kolorów ramki), ustalanie wielkości i koloru tła/płótna, decydowanie o głębi kolorów (od 2 do 32 bitów), zmienianie rozdzielczości DPI, konwertowanie obrazu na inny format graficzny.

W ustawieniach narzędzia możemy zdecydować o automatycznie przydzielanych prefiksach i sufiksach w nazwach plików docelowych, wybrać domyślne wartości dla transformacji rozmiarów grafiki przy pomocy menu kontekstowego Eksploratora Windows, włączyć brak nadpisywania plików o tych samych nazwach w folderze wyjścia, a także aktywować utrzymywanie źródłowych znaczników czasu w zapisywanych plikach.

Interfejs programu nie wyróżnia się niczym szczególnym pod względem wizualnym. Obsługa ImgTransformer 4dots jest na tyle intuicyjna, że mniej zaawansowani użytkownicy raczej nie powinni mieć z nią problemów. Producent zaopatrzył aplikację w dość obszerny plik pomocy, dzięki któremu można w krótkim czasie opanować wszystkie jej funkcje.

Aplikacja obsługuje następujące formaty:

Odczyt i zapis: JPEG, PNG, BMP, TIFF, GIF, JPEG-2000 (także strumień kodowy), JIF, TARGA, HDR, PCX, ICO, PBM/PGM/PPM, WBMP, PFM, XPM.

Tylko odczyt: Photoshop PSD, XPM, Dr. Halo CUT, DDS, EXR, Raw Fax G3, IFF, JNG, KOALA, Kodak Photo CD, MNG, PFM, Macintosh PICT, RAW, Sun RAS, SGI, XBM.

Uwaga!
Integracja programu z menu kontekstowym Eksploratora Windows nastąpi po wybraniu odpowiedniej opcji przy końcu instalacji ImgTransformer.
W instalatorze proponowana jest również instalacja programów zewnętrznych, które mogą zmieniać silnik wyszukiwania przeglądarki internetowej i wyświetlać reklamy. Aby uniknąć instalacji tych rozwiązań, należy w instalatorze wybrać opcję Custom Setup i odznaczyć znajdujące się pod nią pola wyboru. Następnie musimy zwrócić uwaga na pojawiające się propozycje programów. W każdej z nich warto kliknąć opcję Decline, znajdującą się w lewym dolnym rogu okna instalacyjnego.

Wymagania!
Wymagane są biblioteki .NET Framework w wersji 2.0 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ImgTransformer 4dotsImgTransformer 4dots 1.2
Wersja stabilna
12.27 MB | 2014-04-09

Ilość pobrań: 392 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
ImgTransformer 4dots