w
googluj

PhotoArtista Sketch 2.0


PhotoArtista Sketch to intuicyjne w użyciu narzędzie, którego głównym zadaniem jest przerabianie zdjęć i grafik tak, by do złudzenia przypominały odręczne szkice.

W głównym oknie programu, do wyboru mamy ponad 20 pre-definiowanych wzorów, według której nasze zdjęcia będą przerabiane na szkice. Szczególnie ciekawy jest tryb portretowy, którego rezultaty są niemal nie do odróżnienia od dzieł profesjonalnych rysowników. Co więcej, każdy wzór występuje w dwóch zróżnicowanych wariantach – pierwszy z nich kładzie większy nacisk na detale, drugi posługuje się lżejszymi konturami i mocniejszym cieniowaniem.

Na udostępnianych przez producenta wzorach nie kończą się jednak możliwości programu. Szkice można modyfikować używając palety suwaków, które regulują takie parametry obrazu, jak:
• widoczność, wyrazistość, szczegółowość i grubość linii konturów; dzięki tym opcjom kontury obiektów na szkicu będą rozmyte i niewyraźne bądź ostre i silne,
• jasność i przeniesienie cieni; te suwaki pozwalają na regulację tonacji, w jakiej utrzymane będą cienie, oraz pozwalają na ich przeniesienie w pionie(co pozwala na symulowanie różnych warunków oświetleniowych); możliwe jest także określenie faktury cieniowania, co pozwala na niezwykle ciekawe efekty,
• kolor ołówka; po wyborze koloru z palety, suwak pozwala na określenie jego intensywności,
• kolor, odcień i tekstura papieru; do wyboru dostajemy niemal 50 różnych rodzajów papieru, różniących się pomarszczeniami, ziarnistością itp.,
• styl ramki; możemy wybrać spomiędzy 18 różnych ramek.

Co więcej, producent udostępnia również tryb losowy, pozwalający na niemal nieskończone modyfikowanie naszego szkicu. Dostępny jest także przycisk, po którego przytrzymaniu wyświetlany jest oryginalny obraz, co umożliwia porównanie naszego dzieła z pierwowzorem.

Photoartista – Sketch jest niezwykle ciekawym narzędziem, które polecamy wszystkim osobom chcącym błyskawicznie przemienić swoje fotografie i grafiki w estetyczne szkice.

Ograniczenia!
W wersji demonstracyjnej nie jest dostępna funkcja zapisu utworzonego szkicu.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PhotoArtista SketchPhotoArtista Sketch 2.0
Wersja stabilna
92.29 MB | 2013-11-04

Ilość pobrań: 323 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PhotoArtista Sketch