w
googluj

Pop Dot Comics 2.0


Pop Dot Comics jest ciekawym i nieskomplikowanym programem, służącym do przerabiania zdjęć i grafik na styl graficzny znany z wszelkiego rodzaju komiksów.

Natychmiast po uruchomieniu otrzymujemy dostęp do ponad 50 pre-definiowanych wzorów, podzielonych na kilka kategorii:
• Sunday Comics, odwzorowujący kolorowe, zwykle satyryczne komiksy, zamieszczane często na ostatnich bądź przedostatnich stronach niedzielnych wydań gazet,
• komiksy rastrowe, stworzone z wielu drobnych kropek (rastrów),
• komiksy noir, utrzymane w mrocznej stylizacji, obfitujące w kontrasty kolorystyczne lub utrzymane w całości w czarno-białej tonacji,
• komiksy pop, obfitujące w pastelowe kolory,
• Pulp Comics, celowo przejaskrawione kolorystycznie.

Przy każdym ze stylów możemy wybrać sposób prowadzenia kreski: może się ona składać z rastrów, widocznych kropek bądź z ciągłych linii. Możliwe jest także określenie grubości kreski (spośród jednego z 5 rozmiarów), a także – za pomocą suwaków – dostosowanie do naszych gustów takich parametrów, jak ilość kolorów, grubość konturów i ramki wokół obrazka orz barwa i tekstura papieru. Dostępna jest także opcja losowego wyboru tych parametrów, pozwalająca na praktycznie nieskończone eksperymenty. W interfejsie programu znalazło się także miejsce dla przycisku, którego przytrzymanie powoduje wyświetlenie oryginalnego obrazka.

Żaden komiks nie obędzie się bez charakterystycznych dymków, zawierających dialogi postaci, wypowiedzi narratora oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze. W programie Pop Dot Comics możemy wybierać tego typu dymki z bogatej kolekcji i dopisywać do nich dowolny tekst. W połączeniu z innymi funkcjami programu umożliwia to tworzenie grafik bardzo estetycznych i do złudzenia przypominających prawdziwe plansze z komiksu.

Ograniczenia!
W wersji demonstracyjnej nie jest dostępna funkcja zapisu utworzonego komiksu.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Pop Dot ComicsPop Dot Comics 2.0
Wersja stabilna
69.3 MB | 2013-12-03

Ilość pobrań: 1442 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pop Dot Comics