w
googluj

BatchMarker 3.5.1


BatchMarker jest nieskomplikowaną w obsłudze aplikacją, której głównym zadaniem jest dodawanie znaków wodnych do wielu zdjęć jednocześnie. Program pomoże nam zabezpieczyć stworzone przez nas zdjęcia, grafiki i inne pliki graficzne przed plagiatem. Batchmaker może również z powodzeniem pełnić funkcję narzędzia do masowej zmiany rozmiarów zdjęć oraz do konwersji plików między najpopularniejszymi formatami: JPEG, GIF, TIFF, PNG i PSD.

Pierwszym krokiem w programie jest wybór obrazów, do których chcemy dodać nasz znak. Można to oczywiście robić pojedynczo, lecz znacznie szybszym sposobem jest dodanie do Batchmakera całych katalogów, zawierających niemal dowolną liczbę plików. Po dodaniu, obrazy wyświetlone będą w formie listy, z której można usuwać niepożądane elementy. Niestety, w programie nie ma możliwości szybkiego wyszukiwania plików na podstawie nazwy, co znacznie usprawniłoby pracę.

Kolejnym etapem jest stworzenie samego znaku wodnego. Może on przyjąć formę prostego tekstu (któremu dodamy dodatkowej estetyki przy pomocy rozmycia, przezroczystości i efektów wtopienia) lub loga stworzonego na podstawie pliku graficznego. Program potrafi także tworzyć linie wybranego koloru, przebiegające po przekątnych danego obrazka i dodatkowo utrudniających usunięcie znaku wodnego z naszego dzieła. Wszystkie zmiany wyświetlane są w locie na powierzchni grafiki, dzięki czemu szybko uzyskamy pożądany efekt docelowy.

Program BatchMarker z pewnością przyda się zarówno profesjonalnym fotografom i twórcom grafiki komputerowej czy chociażby osobom handlującym na serwisach aukcyjnych, jak i wszystkim innym użytkownikom chcącym zapobiec kradzieży swojej cyfrowej własności.

Ograniczenia!
Wersja testowa programu umożliwia dodanie znaków wodnych do maksymalnie 50 obrazów.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
BatchMarkerBatchMarker 3.5.1
Wersja stabilna
4.12 MB | 2014-08-30

Ilość pobrań: 278 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
BatchMarker