w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 498
Wszystkich postów: 944989
Wszystkich tematów: 141887

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7843 dni

Plotagon 1.13.5


Plotagon to nietypowy program do tworzenia krótkich animacji z rysunkowymi postaciami ludzi w roli głównej. Jego nieszablonowość polega na braku konieczności posiadania przez użytkownika jakiejkolwiek wiedzy z zakresu grafiki, animacji czy programowania, by stworzyć interesujący filmik. Całość opiera się na ręcznym tworzeniu niewielkiego scenariusza, w którym dodajemy kolejne postacie, ich wypowiedzi oraz zachowania, zaznaczając przy tym, jakimi emocjami mają się odznaczać. Film jest generowany na tej podstawie automatycznie i pozwala bardzo szybko cieszyć się gotowym efektem.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Ułatwia ją dodatkowo przewodnik, który aktywowany jest, jeśli zaznaczymy opcję nowego użytkownika. Przeprowadzi nas on przez kolejne etapy tworzenia nowego scenariusza (dodawania postaci, nadawania im imion, tworzenia interakcji i wyrażania odpowiednich uczuć). To wystarczy, by w kilka sekund utworzona została gotowa animacja, którą można odtworzyć, a następnie udostępnić znajomym na przykład poprzez portal społecznościowy. Warto zwrócić uwagę, iż aplikacja wykorzystuje jedynie anglojęzyczny syntezator mowy, dlatego wpisywane przez nas dialogi muszą być w języku angielskim, by zostały poprawnie odczytane. Dzięki dowolnym kombinacjom tekstu, akcji oraz emocji, program pozwala osiągnąć naprawdę sporo niepowtarzalnych scenek.

Aby opublikować i podzielić się gotową animacją, konieczne jest zalogowanie się do aplikacji. Możliwe jest to albo przez dane logowania serwisu Facebook, albo z wykorzystaniem dedykowanego konta użytkownika, które można stworzyć bezpośrednio z poziomu programu.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę iOS.

Ograniczenia!
Choć program dystrybuowany jest jako edycja darmowa, a nie demonstracyjna, warto zwrócić uwagę, iż jest to raczej reklamowa edycja pełnej wersji. Choć w pełni funkcjonalna, to jednak nie stworzymy przy jej pomocy szczególnie zaawansowanych filmów ze względu na ograniczoną ilość dostępnych lokacji czy możliwości rozbudowania scenariuszy. Przez pełną wersję należy tutaj rozumieć opisywany program z zakupionymi dodatkami.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PlotagonPlotagon 1.13.5
Wersja stabilna
178 MB | 2016-12-10

Ilość pobrań: 284 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Plotagon