w
googluj

Express Animate 9.45


Express Animate to program do szybkiego tworzenia animacji z plików graficznych (lub pełnowymiarowych zdjęć), z wykorzystaniem ścieżki dźwiękowej. Jest prosty w obsłudze i wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa, nie tylko efektywny w użyciu, ale również bardzo funkcjonalny. Umożliwia swobodne ustawianie zdjęć w kadrze, tworzenie płynnych przejść, nakładanie efektów oraz napisów. Całość obsługiwana jest w formie znanej z wielu edytorów plików filmowych: z wykorzystaniem osi czasu, gdzie na osobnych ścieżkach można kontrolować wykorzystane pliki graficzne, czy też dźwiękowe (które również można w programie edytować). Stworzony materiał może zostać zapisany w formie filmu, animacji Flash oraz pliku GIF.

Aby stworzyć nowy projekt, wystarczy zaimportować do programu odpowiednie zdjęcia, a następnie ułożyć je według własnego pomysłu na okienku edycji. Możliwe jest tu zupełnie swobodne skalowanie oraz przemieszczanie fotografii. Wykorzystując przyciski w górnej części okna, dostaniemy się do listy efektów oraz przejść, które można nałożyć pomiędzy kolejne sceny (najwygodniej kontrolować to na wspomnianej osi czasu u dołu ekranu). Ciekawe jest także wykorzystanie narzędzia do umieszczania w projekcie kształtów: elipsy, prostokąta, bądź figury o kształcie definiowanym ręcznie – przy pomocy myszy edytujemy wówczas kolejne punkty załamania, tworząc niepowtarzalne kształty, które można wykorzystać na dowolny sposób.

Gotowy projekt można bezproblemowo zapisać na wiele sposobów. Prócz różnych typów plików wynikowych, jednym ze sposobów uwiecznienia materiału jest wypalenie płyty, co możliwe jest bezpośrednio z kreatora zapisu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Express AnimateExpress Animate 9.45
Wersja stabilna
2.12 MB | 2024-01-17

Ilość pobrań: 970 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Express Animate