w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 513
Wszystkich postów: 944988
Wszystkich tematów: 141887

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7843 dni

Tupi 0.2.8


Tupi to program do tworzenia prostych animacji 2D, który rozwijany jest w ramach licencji z otwartym kodem. Na chwilę obecną znajduje się w początkowej fazie swojego rozwoju, ale już teraz oferuje wiele przydatnych funkcji i stabilną pracę. W założeniach program przeznaczony jest przede wszystkim dzieciom i młodzieży; jego wykorzystanie ma przynosić przede wszystkim radość i szybkie efekty, nie zaś przesadnie dopracowane dzieła, które miałyby później zostać wykorzystywane na przykład komercyjnie.

Interfejs został tutaj ciekawie przemyślany, dzięki czemu nie trzeba będzie spędzić „wieków” na jego rozpracowywaniu i nauce działania poszczególnych funkcji. Wiąże się z tym również fakt, iż w aplikacji dostępna jest bardzo przyjazna instrukcja, która dodatkowo ilustrowana jest zrzutami ekranu z programu. Dzięki temu pierwsze kroki w programie użytkownik będzie mógł postawić bardzo szybko, w kilku prostych krokach tworząc swoją pierwszą animację. Aby to zrobić konieczne jest w pierwszym kroku utworzenie nowego projektu, co odbywa się z poziomu menu na górnym pasku. W niewielkim okienku konieczne będzie wypełnienie kilku informacji wstępnych, w tym nazwy projektu, imienia autora czy ilości klatek na sekundę, z której chcemy skorzystać (domyślna wartość 24 klatek odpowiada płynności stosowanej w większości produkcji kinowych).

Kiedy uruchomiony zostanie ekran edycji, szybko zauważymy, iż prócz dodatkowych paneli dzieli się on przede wszystkim na kilka zakładek. Będą to prawdopodobnie najczęściej wykorzystywane przez nas elementy interfejsu, ponieważ umożliwiają one przełączanie się pomiędzy ekranem edycji, który pozwala na modyfikacje klatek oraz dodawanie kolejnych elementów animacji, a widokiem podglądu czy chwaloną już wcześniej instrukcją. Warto również dodać, iż program może pochwalić się dużą szybkością pracy (szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę dość wczesny etap aktualnej wersji rozwojowej).

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TupiTupi 0.2.8
Wersja stabilna
37.13 MB | 2016-12-10

Ilość pobrań: 338 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Tupi